Opowieści z portretów – warsztaty dla dzieci ze spektrum autyzmu

Miejsce wydarzenia: Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie Stanisława Kostki Potockiego 10/16

Data wydarzenia: niedziela 20.05.2018

Wstęp: bezpłatne

Co łączy wszystkie muzea? Znajdują się w nich kolekcje, czyli zbiory przedmiotów wyjątkowych i wartościowych. Zapraszamy na cykl warsztatów dla dzieci ze spektrum autyzmu, podczas których w przystępny i ciekawy sposób poznamy kolekcję wilanowską. Zajęcia będą okazją do spotkania ze sztuką i dawnymi obyczajami oraz do stworzenia swojej kolekcji z pamiątek własnoręcznie wykonanych podczas wizyty w Muzeum Pałacu w Wilanowie.

20 maja | Opowieści z portretów
Czy na portrecie może być więcej niż jedna osoba? Jakie znaczenie ma tło? Czym są atrybuty i symbole? Czy można portretować zwierzęta? Na wszystkie pytania odpowiemy podczas spaceru, gdy będziemy oglądać portrety z wilanowskiej kolekcji. Na koniec sami wykonamy własne portrety!

PRZEBIEG KAŻDEGO SPOTKANIA

• Przywitanie (5 min.)
Zbiórka w pałacu przy szatni, wspólne przywitanie, zapoznanie uczestników z tematem i przebiegiem spotkania.

• Wizyta w pałacu (ok. 15–30 min.)
Temat przewodni każdego spotkania będzie inspirowany innym obiektem/obiektami z kolekcji wilanowskiej. W tej części będziemy oglądać wybrany obiekt/obiekty w przestrzeni pałacu. W uporządkowaniu podstawowych informacji z tej części spotkania pomogą odpowiednio przygotowane karty pracy. Celem tej części spotkania będzie zdobycie informacji o najważniejszych przedmiotach z kolekcji wilanowskiej oraz o dawnych zwyczajach i obyczajach.

• Warsztaty (ok. 1 godz.)
Warsztatom będą towarzyszyły zagadki, wspólne ćwiczenia oraz przede wszystkim prace manualne z wykorzystaniem różnych materiałów i technik plastycznych. Celem będzie samodzielne przygotowanie obiektu do własnej kolekcji. Z założenia będzie to część twórcza, jednak dostosowana do potrzeb i możliwości uczestników (trudniejsze zadania, np. wymagające jak największej wyobraźni, będą miały odpowiednio zróżnicowany stopień trudności).

DOSTOSOWANIE

Podczas warsztatów będą wykorzystywane liczne pomoce wzmacniające przekaz, w tym pomoce wizualne (np. zdjęcia, rysunki), zapachowe, dźwiękowe oraz odpowiednio przygotowane karty pracy.

Drodzy Rodzice, będziemy wdzięczni za wszelkie uwagi, propozycje i pomysły, dzięki którym praca i dalsze warsztaty będą mogły być coraz lepsze i ciekawsze dla dzieci ze spektrum autyzmu.

______________________________________________________________________________

DLA KOGO: rodziny z dziećmi ze spektrum autyzmu w wieku 7–10 lat
MIEJSCE: parter pałacu, Galeria Magazynowa (wstęp), Sypialnia Pani (część warsztatowa)
GODZINA: 9.30–11.00
ZBIÓRKA: w pałacu przy szatni
KOSZT: udział bezpłatny (Kultura Dostępna)

 

Zobacz miejsce wydarzenia
Opowieści z portretów – warsztaty dla dzieci ze spektrum autyzmu

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

O muzeum

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie to miejsce, w którym ponad 300 lat temu mieszkała wyjątkowa rodzina. Kochający ojciec Jan Sobieski, troskliwa mama Marysieńka i czwórka dzieci – Jakub, Aleksander, Konstanty oraz …

Więcej

Adres:

ul. Stanisława Kostki Potockiego 10/16
02-958 Warszawa


Kontakt:

0-22 842-25-09; 0-22 842 81 12
muzeum@muzeum-wilanow.pl
http://www.wilanow-palac.art.pl

ZOBACZ TAKŻE:autyzmmuzeumsztuka

Zobacz także