Opowieści z Młyna – gra teatralna. Piekary Śląskie

Młyn zbożowy Wincentego Reszki. Dąbrówka Wielka
📅 sobota 21.09.2019
Opowieści z Młyna - gra teatralna. Piekary Śląskie
Zapraszamy na wydarzenie pt. „Opowieści z Młyna”, organizowane przez Stowarzyszenie „Pro Fortalicium”, a realizowane przez kolektyw Lufcik na Korbkę z muzyką na żywo w wykonaniu zespołu Strzyga.

Zapraszamy w sobotę, 21 września w godz. 13:00 – 15:30 na interaktywne połączenie ciekawych zadań, teatru i koncertu w niedostępnych na co dzień wnętrzach zjawiskowego Młyna Reszki.

Gra fabularna na żywo jest świetną rozrywką i formą nauki dla młodzieży, rodzin z dziećmi, a także pasjonatów takiej formy spędzania wolnego czasu. Fabuła „Opowieści z młyna” będzie inspirowana szeroko rozumianymi legendami miejskimi funkcjonującymi na terenie Piekar Śląskich, w skład w których wejdą: podania wierzeniowe, legendy ludowe i regionalne, właściwe legendy miejskie dot. zarówno faktycznych, fikcyjnych, jak i domniemanych osób i zdarzeń. Wydarzenie będzie wielowątkowe, łączące elementy gry miejskiej, przedstawienia, zabaw i gier sprawnościowych, działań warsztatowych oraz zwiedzania.

Będzie to także jedna z niewielu okazji, by móc odwiedzić to zwykle niedostępne miejsce, z niesamowitą aurą i dużą fotogenicznością.

Wstęp wolny.

Miejsce: Młyn zbożowy Wincentego Reszki. Dąbrówka Wielka, obecnie będąca dzielnicą Piekar Śląskich, przy ulicy Generała Jana Sadowskiego.
Czas: 21.09.2019, 13:00 – 15:30

Projekt „Opowieści z Młyna” jest dofinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego i wpisuje się w obchody 100-lecia Powstań Śląskich