Opowieści węgierskie – warsztaty dla rodzin z dziećmi

Pałac na Wyspie mapa

sobota 06.07.2019

25

Opowieści węgierskie - warsztaty dla rodzin z dziećmi

Zapraszamy do baśniowego świata, pełnego opowieści o dzielnych rycerzach, dumnych królewnach, sprytnych chłopach, pasterzach i świniarczykach, które przybliżą nam kulturę i historię Węgier.

Uniwersalne w swej wymowie, a jednocześnie pełne lokalnego kolorytu i barwnych szczegółów historie zaskoczą uczestników warsztatów niezwykłymi intrygami oraz bogactwem poetyckich obrazów i symboli. Słuchacze przeniosą się m.in. do monarszych komnat i na gwarne uliczki królewskiego grodu. Podczas spotkań nie zabraknie wspólnych śpiewów, malarskich eksperymentów i ciekawych zagadek.

Warsztaty „Opowieści węgierskie” towarzyszą wystawie „Bratanków dzieje wspólne. Unikaty ze zbiorów budapesztańskich”.

TERMINY I TEMATY SPOTKAŃ

18 maja 2019 r., godz. 11.00 (grupa 4-6 lat), 13.00 (grupa 7-10 lat), Pałac na Wyspie
„Złotowełnisty baranek”

„Był sobie kiedyś człowiek, który miał tyle dzieci, ile włosów na głowie, i jeszcze jedno więcej”. Tak zaczyna się opowieść o chłopcu, który wyrusza w świat, by odnaleźć swoje miejsce w życiu. Bohater trafia do gospodarza, który ma tysiąc owiec, a wśród nich jedną niezwykłą – złotowełnistego baranka. Co wyniknie z tego spotkania? I co powie królewna, która się jeszcze nigdy nie zaśmiała?

8 czerwca 2019 r., godz. 11.00 (grupa 4-6 lat), godz. 13.00 (grupa 7-10 lat), Pałac na Wyspie
„Świniarczyk”

Pewna królewna poślubi tylko tego, który schowa się przed nią tak, że go nie znajdzie. Młody świniarczyk wyrusza z odległej krainy, by spróbować szczęścia i zdobyć rękę dziewczyny. Na swojej drodze spotka białe gołębie, lisa i małą rybkę. Czy z ich pomocą uda mu się ukryć przed wzrokiem królewny?

6 lipca 2019 r., godz. 11.00 (grupa 4-6 lat), godz. 13.00 (grupa 7-10 lat), Pałac na Wyspie
„Gwiaździstooki juhas”

W dalekim kraju panuje król tak zły i okrutny, że na wieść o nim ludzie trzęsą się ze strachu. Gdy tylko kichnie, posłańcy pędzą przez całe królestwo, i każdy, czy śpi, czy pracuje, musi wołać „Pańskie zdrowie!”. Lecz jedna osoba tego nie robi, a jest nią gwiaździstooki juhas! Ktoś będzie miał kłopoty…

Prowadzący:
Jerzy Szufa – filozof, opowiadacz i animator. Pasjonuje się sztuką opowiadania, baśniami i legendami. Członek grupy opowiadaczy „Grupa 501”. Uczestniczył w warsztatach opowiadaczy Jihad Darviche i Dan Yashinsky. Absolwent międzynarodowego kursu „Share the Right Story” na temat wykorzystania opowieści w edukacji. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Termin: 18 maja – 6 lipca 2019 r., godz. 11.00 (grupa 4-6 lat), godz. 13.00 (grupa 7-10 lat)
Miejsce: Pałac na Wyspie
Wstęp: bilet rodzinny (dziecko plus opiekun) na jedno spotkanie – 25 zł, karnet na trzy spotkania 60 zł
Zapisy (poniedziałek-piątek, godz. 9.00-16.00): (+48) 22 50 60 028, edukacja@lazienki-krolewskie.pl

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Muzeum Łazienki Królewskie

Muzeum Łazienki Królewskie

Lekcje Muzealne Lekcje odbywają się w autentycznych wnętrzach stanisławowskich. Istnieje możliwość rozszerzenia omawianych tematów o prelekcje ilustrowane dużym wyborem slajdów lub o zajęcia w pracowni plastycznej. Cena lekcji muzealnej - 80,- zł/klasa (do 30 osób) Tematy lekcji: 1. Dzień zwyczajny …

Więcej

Adres:

ul. Agrykoli 1
00-460 Warszawa


Kontakt:

(22) 5060 101 (centrala), (22) 5060 183 (rezerwacja)
http://www.lazienki-krolewskie.pl

ZOBACZ TAKŻE:warsztatyzwyczaje
Opowieści węgierskie – warsztaty dla rodzin z dziećmi