Opowieści Wagantów w Teatrze Gry i Ludzie

Teatr Gry i Ludzie, Aleja Niepodległości 2
📅 sobota 16.02.2019
Opowieści Wagantów w Teatrze Gry i Ludzie

Trupa wędrujących lalkarzy, tytułowych Wagantów, jeździ ze swoim wozem od wsi do wsi, z miasta do miasta, grając swoje opowieści dla dzieci i dorosłych.

Tym razem zobaczymy dwie historie. Pierwsza to bajka o dziecku szczęścia, chłopcu który wyrusza do piekła po trzy złote włosy z głowy diabła. Druga bajka opowiada o córce młynarza, która przez pychę swego ojca trafia do królewskiego lochu.

„Opowieści Wagantów” to próba odtworzenia średniowiecznego spektaklu lalkowego. Lalki wykonane zostały z przedmiotów codziennego użytku takich jak kosze, drewniane łyżki, puchary, miotły itp.

Spektakl składa się z dwóch części będących adaptacją bajek braci Grimm. Opowieściom towarzyszy muzyka grana na żywo.

Reżyseria: Bartosz Socha, Beata Zawiślak
Występują: Bartosz Socha, Beata Zawiślak, Aleksandra Zug/Alicja Dłubis