Opera dla Dzieci w Poznaniu

wtorek 06.05.2014

Opera dla Dzieci w Poznaniu

Premiera opery dla dzieci „Myszki i wojna, czyli o Dzielnym Albercie i żółtym serze”; jest ważnym i prestiżowym przedsięwzięciem edukacyjnym Teatru Muzycznego w Poznaniu, będącym jednocześnie wydarzeniem towarzyszącym tegorocznemu Wielkanocnemu Festiwalowi im. Ludwiga van Beethovena.

 

Autorem muzyki i libretta opery "Myszki i wojna" jest amerykański kompozytor David Chesky, ceniony w świecie z uwagi na twórczość dla dzieci.

Wystawienie opery jest niezwykłym i wartościowym przedsięwzięciem: każde przedstawienie poprzedzi spotkanie edukacyjne dla uczniów, podczas którego zapoznają się z rodzajami głosów operowych oraz poznają instrumenty muzyczne.

Projekt ten jest atrakcyjny również dla nauczycieli, gdyż został tak skonstruowany, by realizował podstawę programową z zakresu edukacji muzycznej

W ramach przygotowań oraz promocji przedsięwzięcia, Teatr Muzyczny organizuje bezpłatne warsztaty dla nauczycieli; ich pierwsza edycja, która odbyła się 24 lutego 2014 cieszyła się niezwykłym powodzeniem. Poza interesującymi wykładami, uczestnicy otrzymali materiały edukacyjne oraz certyfikat ukończeniu warsztatów.

Spodziewamy się, że w spektaklach "Myszki i wojna" weźmie udział kilkaset nauczycieli i kilka tysięcy dzieci. Jesteśmy przekonani, że to będzie idealne miejsce promocji wizerunkowej dla naszych partnerów.

Premiera opery Myszki i wojna, czyli o Dzielnym Albercie i żółtym serze, w Teatrze Muzycznym w Poznaniu będzie miała miejsce 29. marca 2014 roku; kolejne spektakle odbędą się w terminach: 30.03, 1.04, 2.04, 3.04, 4.04, 5.04 , 15.04 i 16.04, 6.05 o godz. 10:00 i 12:15.

Do projektu dołączamy bezpłatne działania:

1.Warsztat dla nauczycieli, podczas którego wszyscy uczestnicy otrzymają płytę CD z materiałami edukacyjnymi do poprowadzenia lekcji o operze

2.Komplet materiałów edukacyjnych dla dzieci, które otrzymają na spektaklach

3.Wokół spektakli zorganizowane zostaną warsztaty dla dzieci korespondujące z projektem. Dzieci będą losowały uczestnictwo w warsztatach podczas spektakli.

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Opera dla Dzieci w Poznaniu

Teatr Muzyczny

 - BAJKI -
"Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków"
"Kopciuszek"
"Pchła Szachrajka"
"Dziewczynka z zapałkami"
"Kot w butach"
"Sceny z życia smoków"

-MUSICALE DLA DZIECI-
"Ania z Zielonego Wzgórza"

Więcej

Adres:

61-894 Poznań
ul. Niezłomnych 1e


Kontakt:

(061) 852 17 86 ; (061) 852 17
info@teatr-muzyczny.poznan.pl
http://www.teatr-muzyczny.poznan.pl