Ony – spektakl dla młodzieży i dorosłych w Teatrze Pinokio

Łódź, ul. Więckowskiego 15 mapa

piątek 03.06.2016

ony teatr pinokio

„Po co człowiekowi baśnie? Kiedyś uczono nas, że po to, byśmy wyciągali z nich morały, żebyśmy wiedzieli, że wilk jest zły, a lisek chytry. Tymczasem baśnie powstawały i wciąż powstają także po to, by uciec do innego świata – pełnego przygód, magii, ale też niebezpieczeństw.

3.06.2016, piątek
godz. 9.30

Ony
Spektakl Centrum Kultury w Lublinie
na podstawie sztuki Marty Guśniowskiej „Ony”

Piotruś Pan i Wendy, Alicja, Adaś Niezgódka, rodzeństwo Pavensie czy Harry Potter uciekają od bolesnej rzeczywistości, by gdzie indziej przeżyć to, czego nie mogą doświadczyć w normalnym życiu. Jednak sednem najmądrzejszych baśni nie jest sama ucieczka, przygody i czary, ale to że ten inny świat potrafi nauczyć bohaterów, jak radzić sobie z problemami bez czarodziejskich różdżek, umiejętności latania, magicznych doradców czy przyjaciół. Mądre baśnie uczą bowiem nie tyle ucieczki, co powrotu do rzeczywistości.

Na taką właśnie mądrą historię opartą na sztuce Marty Guśniowskiej Ony zaprasza Teatr Czytelni Dramatu. Jej tytułowy bohater musi się zmierzyć z własnym cierpieniem i samotnością, by zrozumieć, na czym tak naprawdę polega miłość i odpowiedzialność. Wyrusza więc w podróż w poszukiwaniu swojego ojca-pirata, a po drodze spotka Diabła Morskiego, Czarnoksiężników, Olbrzyma, dziwne zamki i miasta, w których uważny widz dostrzeże wiele z tej najbliższej nam rzeczywistości. Cała ta magiczna podróż bohatera wyprowadzona zostanie z opowieści, by pokazać, że w czasach, gdy wszystko jest naoczne, widzialne i w 3D, przy pomocy wyobraźni można wciąż stworzyć na scenie barwny i fascynujący świat oparty na słowie”
Jarosław Cymerman

Spektakl kierowany do widzów w wieku gimnazjalno-licealnym oraz dorosłych, dozwolony od lat 8

SPEKTAKL WYSTAWIANY NA DUŻEJ SCENIE TEATRU NOWEGO W ŁODZI, UL. WIĘCKOWSKIEGO 15.

Cna biletu 19 zł

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Ony – spektakl dla młodzieży i dorosłych w Teatrze Pinokio

Teatr Pinokio

To prawda, Pinokio nie jest grzecznym chłopcem. Nie chodzi w ładnie skrojonym mundurku, jest nieokrzesany, bywa nieznośny i zachowuje się na opak. Wiem, że nie jest dzieckiem które można ułożyć, podporządkować i jednoznacznie ocenić. Ale …

Więcej

Adres:

ul. Kopernika 16,
90-503 Łódź


Kontakt:

42 636-59-88, 42 636-66-90.
pinokio@teatrpinokio.pl
http://www.teatrpinokio.pl
facebook

ZOBACZ TAKŻE:teatr