Ongaku trzy kamienie – spektakl przystosowany dla osób z niepełnosprawnościami słuchu, wzroku i ruchu w Operze Krakowskiej!

Opera Krakowska mapa

środa 22.05.2019

25

Ongaku trzy kamienie

Opera Krakowska zaprasza na spektakl rodzinny „Ongaku trzy kamienie”, który odbędzie się 22  maja 2019 o godz. 10.00 i 12.00 na Antresoli teatru. To utrzymana w konwencji fantasy muzyczna opowieść o Janku, nastolatku, który stracił matkę i nie może odnaleźć porozumienia z ojcem.

W wyobraźni chłopak tworzy tytułową krainę Ongaku, z której przybywa wojowniczka Merodi i wprowadza go w świat tajemnic, poszukiwania odwagi i otwartości. Rozpoczyna się podróż do trzech światów. Jak głosi legenda, znajdują się w nich trzy kamienie prawdy, dzięki którym zniszczona przez złego Waru kraina Ongaku na nowo odzyska równowagę. Te trzy światy są ze sobą połączone i stają się symbolem naszej tolerancji, zrozumienia drugiego człowieka i spojrzenia na otaczający świat z jego perspektywy.

„Ongaku trzy kamienie” jest spektaklem przystosowanym dla osób z niepełnosprawnościami słuchu, wzroku i ruchu, adresowanym do widzów w wieku 9-15 lat. Odpowiednie elementy, jak m.in. audiodeskrypcja, język migowy, efekty dźwiękowe i wizualne, umożliwiają każdemu widzowi poznanie świata dźwięków Ongaku, a także edukują.

„W opowieści ważną rolę odgrywają drzwi – to one symbolizują brak zrozumienia i ścianę, jaką często budujemy w relacjach z drugim człowiekiem” – mówi Paweł Wójtowicz, reżyser spektaklu. „Drzwi, które zatrzaskuje przed ojcem syn, stają się murem odgradzającym go po stracie matki od świata realnego. Podczas swojej przygody uczy się otwierać drzwi do światów chaosu, ciszy i mroku, dzięki czemu poznaje siebie, swoją wrażliwość i umiejętności. Spektakl ukazuje przygody, które otwierają drzwi do zrozumienia człowieka, komunikowania się i budowania więzi ojca z synem. Akcja, edukacja, muzyka i uwrażliwianie to przenikające się elementy, które prowadzą do finału z pozytywnym przesłaniem” – dodaje.

REALIZATORZY:

Scenariusz, reżyseria, muzyka i kierownictwo muzyczne: Paweł Wójtowicz

Scenografia i kostiumy: Bożena Pędziwiatr

Asystent reżysera, inspicjent: Agnieszka Sztencel

Tłumacze języka migowego: Magdalena Sipowicz, Irena Piecha

Audiodeskrypcja: Fundacja Siódmy Zmysł, tekst: Alicja Barć

Konsultacja Regina Mynarska

Lektor: Jerzy Wójcik

OBSADA:

Władca czasu / Stwór I, Stwór II, Stwór III: Michał Kutnik

Tata / Oto: Krzysztof Kozarek

Janek: Adrian Domarecki

Merodi: Zuzanna Caban

Głos: Jerzy Wójcik

Nanika: Zosia Sztencel

Orkiestra Kameralna Opery Krakowskiej:

Paweł Wójtowicz, Dominika Olszewska-Szczepanik, Klaudia Dzierża, Małgorzata Piekarczyk, Krzysztof Wójtowicz, Leszek Pacanek, Marek Lewandowski, Patryk Bała, Żaneta Seweryn, Kristina Kutnik.

Bilety w cenie 25 zł do nabycia w Kasie Opery Krakowskiej.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Ongaku trzy kamienie – spektakl przystosowany dla osób z niepełnosprawnościami słuchu, wzroku i ruchu w Operze Krakowskiej!

Opera Krakowska

Tradycja sztuki operowej w Krakowie liczy ponad dwieście lat. Natomiast Opera Krakowska jako instytucja została powołana do życia w 1954 roku i premierą "Rigoletta" Verdiego w sali Domu Żołnierza przy ul. Lubicz 48 rozpoczęła swoją …

Więcej

Adres:

ul. Lubicz 48
31-512 Kraków


Kontakt:

(12) 296 62 60; (12) 296 62 61
bilety@opera.krakow.pl
http://www.opera.krakow.pl
facebook

ZOBACZ TAKŻE:teatr

Zobacz także