Oldskulowe gry wideo w Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach

Muzeum Zabawek i Zabawy, plac Wolności, Kielce mapa

wtorek 09.08.2016 do niedziela 21.08.2016

Wstęp i możliwość grania w cenie biletu

gry oldschoolowe Kielce

Commodore 64, Nintendo NES czy Atari 2600 – między innymi taki sprzęt można przetestować na interaktywnej wystawie Oldskulowe gry wideo w sali na I piętrze Muzeum Zabawek i Zabawy. Mario, Dyna Blaster,  River Ride, Boulder Dash, te gry jak i wiele podobnych obudzą wspomnienia i przybliżą historię informatyki. Eksponaty pochodzą ze zbiorów Fundacji Promocji Retroinformatyki „Dawne Komputery i Gry”, która dba także o to, by prezentowane sprzęty działały i spełniały swoje pierwotne funkcje, czyli dawały dobrą zabawę.

Dzisiaj technika i powszechność rozrywek cyfrowych jest właściwie nieporównywalna do tego w co można zagrać na wystawie, teraz powszechne smartfony mają znacznie bardziej skomplikowane aplikacje. Może właśnie dlatego warto przypomnieć sobie jak to wyglądało 20 czy 30 lat temu. Muzeum Zabawek i Zabawy zaprosiło do współpracy Fundację Promocji Retroinformatyki z Wrocławia. Dzięki temu goście muzeum będą oglądać kolekcję sprzętu. Wystawa będzie dostępna przez najbliższe 2 tygodnie, do 21 sierpnia 2016 r.

Retrogry od kilku lat stały się ponownie popularne i goszczą na wielu imprezach. Dziś stawiane przez nie wyzwania wydają się dużo łatwiejsze, zwłaszcza  w porównaniu do zaawansowanych gier współczesnych. Stara grafika jest wręcz naiwna i bardzo, bardzo uproszczona. Nie zmienia to faktu, że niejednej osobie na myśl o godzinach spędzonych np. przy Mario zakręci się łezka w oku. Celem wystawy oprócz tego jest zwiększenie wiedzy na temat historii sprzętu komputerowego oraz historii oprogramowania.

Wystawa dostępna w godzinach pracy muzeum (godz. 9.00-17.00 od wtorku do niedzieli od 9 do 21 sierpnia 2016).

Wstęp i możliwość grania w cenie biletu.

 

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach - atrakcje dla dzieci Kielce

Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach

Jesteśmy największym i najstarszym muzeum zabawek w Polsce. Na 631 m kwadratowych powierzchni wystawienniczej prezentujemy kilka tysięcy eksponatów. Zwiedzający mogą obejrzeć kilkanaście wystaw, m.in. zabawki historyczne i ludowe, modele samochodów, samolotów, statków, kolejkę elektryczną. Dokładamy wszelkich …

Więcej

Adres:

25-367 Kielce
Plac Wolności 2Kontakt:

41 34 33 700
poczta@muzeumzabawek.eu
http://www.muzeumzabawek.eu
facebook

ZOBACZ TAKŻE:komputermuzeum

Zobacz także