OKULA-LA-RY- niezwykłe widowisko muzyczne

📅 niedziela 18.09.2016
40-60 zł
okulary Tuwim
Będąc rodzicem czy dziadkiem nie raz pochylałeś się nad opasłym tomem z kolorowymi obrazkami gwiżdżąc jak lokomotywa lub naśladując ptasie odgłosy. Teksty Juliana Tuwima towarzyszyły naszym rodzicom, nam samym i pewnie naszym dzieciom. Pełne humoru, żywiołowe, a z drugiej strony pełne życiowych mądrości doskonale opowiadają dzieciom o dorosłym świecie.

Ich niezwykła melodyjność podsunęła pewien pomysł innemu artyście – kompozytorowi Włodzimierzowi Szomańskiemu – i tak zrodziły się szalenie muzyczne żywiołowe widowisko muzyczne dla wszystkich od lat 3 do 103!

Sama Elżbieta Szomańska tak mówi o dziele swojego męża: To nie są piosenki tylko ilustracyjne, ale miniaturowe spektakle dla dzieci.
Natomiast Maria Zawartko, wieloletni dyrektor Dolnośląskiego Towarzystwa Muzycznego we Wrocławiu dodaje: Wartościowa jest każda nuta. Włodzimierz Szomański potrafił scalić słowa i muzykę w piękną całość, po prostu opowiada muzyką teksty Tuwima. Jestem zachwycona
wszystkim utworami Włodzimierza Szomańskiego, jest w nich wielka, dziecięca wrażliwość i radość.

Zapraszamy więc do baśniowego świata skrzatów wypełnionego muzyką Włodzimierza Szomańskiego i wierszami Juliana Tuwima. Znakomitą zabawę wszystkim pokoleniom gwarantują tak dobrze znane teksty – Okulary, Lokomotywa, Pan Tralaliński, Zosia Samosia, Abecadło, Ptasie radio czy Spóźniony słowik – jak i melodyjna oprawa muzyczna w znakomitym wykonaniu m.in. Olgi Szomańskiej, Marcina Kołaczkowskiego oraz sześcioosobowego zespołu wokalnego Spirituals Singers Band.

18.09.2016 r. godz. 12:00
ICE Kraków Congress Centre

Bilety w cenie: 60 zł, 50 zł, 40 zł do nabycia na eventim.pl, ebilet.pl,
lub w punkcie Filmotechnika, Infokraków

Więcej informacji na www.promusica.pl lub pod nr telefonu 71 337 32 08

UWAGA! Miasto Dzieci ma dla Was niespodziankę!

Mamy do rozdania 2 podwójne zaproszenia na spektakl!
Chętne osoby proszone są o wysłanie zgłoszenia (o temacie: Okulary) na adres monikak@miastodzieci.pl wraz z imieniem i nazwiskiem rodzica,  numerem telefonu oraz wiekiem dziecka.

Na maile czekamy do 15  września do godz. 20.

*Zwycięzcy zostaną powiadomieni o wygranej, brak e-maila od redakcji Miasta Dzieci oznacza brak wygranej