Oko w mieście – warsztaty animacji

Fabryka Sztuki w Łodzi, ul. Tymienieckiego 3 mapa

sobota 05.10.2019 do sobota 26.10.2019

10

Oko w mieście - warsztaty animacji

Podczas zajęć uczestnicy poznają przede wszystkim animację poklatkową, animacja komputerowa zostanie przedstawiona jako opcja, technika i jej historia.

Część animacji powstanie poprzez zajęcia ruchowe, animowane będą sylwetki, na ich podstawie powstanie prosty i krótki film w postaci sekwencji z tytułem warsztatów.

Następne techniki to animacje:

  • plastelinowe
  • rysunkowe
  • wycinankowe
  • animacja materiałów sypkich

Pod koniec warsztatów uczestnicy postarają się przygotować jeden zbiorczy film z wykorzystaniem wszystkich omówionych/przedstawionych technik.

Zajęcia z racji różnorodnego wieku uczestników, prowadzone będą przede wszystkim techniką mieszaną, czyli w zależności od możliwości i zdolności uczestników.

W połowie, po przedstawieniu i wstępnym przetestowaniu technik, przygotowany zostanie uproszczony scenorys (ang. storyboard), na podstawie którego powstanie animacja końcowa. Założenie jest takie że uda się wykonać animację 60 sekundową.

Zapisy obowiązują na cały cykl – 5, 12, 26 października

data: 5, 12, 26 października 2019 (sobota)

godzina: 11.00-15.00

miejsce: sala warsztatowa Fabryki Sztuki

wiek uczestników: 10-16 lat

czas trwania: 150 min.

Prowadzenie: Filip Appel

wstęp: 10 zł za dzień od uczestnika

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem Twórczych Warsztatów w Fabryce Sztuki w Łodzi http://www.chorea.com.pl/pl/warsztaty/tworcze-warsztaty-regulamin/

Twórcze Warsztaty odbywają się w salach warsztatowych Art_Inkubatora i Fabryki Sztuki w Łodzi. Jeżeli miejsce ulegnie zmianie, będziemy o tym informować uczestników na bieżąco.

Płatność za udział w warsztatach przyjmujemy wyłącznie gotówką, przed rozpoczęciem wydarzenia.

Zapisy na warsztaty prowadzi Teatr CHOREA, od poniedziałku do piątku, w godzinach 12:00-18:00:- mailowo: warsztaty@fabrykasztuki.org- telefonicznie: +48 506 103 207

W mailu prosimy podać tytuł warsztatu, datę warsztatu i dane uczestników (imię i nazwisko, ilość i wiek dzieci i ilość opiekunów). System rezerwacji miejsc zamykamy o godz 18:00, w dniu poprzedzającym wydarzenie.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Urzędu Miasta Łodzi.

tworcze_pazdziernik19_oko
Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Fabryka sztuki logo black

Fabryka Sztuki

Fabryka Sztuki w Łodzi to miejska instytucja kultury usytuowana na terenie XIX wiecznych fabryk na Księżym Młynie. Powołana została w 2007 roku jako wspólna inicjatywa Fundacji Łódź Art Center, Stowarzyszenia Teatralnego Chorea i Urzędu Miasta …

Więcej

Adres:

Tymienieckiego 3,
90-365 Łódź


Kontakt:

42 646 88 65
info@fabrykasztuki.org
http://www.fabrykasztuki.org
facebook

Oko w mieście – warsztaty animacji