Oko kalejdoskopu w FINA

Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny, ul. Wałbrzyska 3/5 mapa

sobota 14.09.2019

Oko kalejdoskopu w FINA

Nowy rok szkolny zaczynamy od podróży w magiczny świat animacji z filmami odkrytymi podczas VI Ogólnopolskiego Przeglądu Filmów Animowanych Tworzonych przez Dzieci – Oko Kalejdoskopu.

SOB| 14.09 | g. 11:00 | sala Ziemia Obiecana

Program
Raz, dwa trzy! Filmoteka Szkolna patrzy! ABC ANIMACJI
W trakcie warsztatów pokażemy, co zrobić, aby wprawić w ruch postać wyciętą z papieru. Sprawdzimy też, ile czasu zajmuje nakręcenie minuty filmu oraz zastanowimy się jakimi „aktorami” są bohaterowie naszych lubionych filmów. Ponadto obejrzymy przepiękną opowieść o Kundelku (reż. Lidia Hornicka, 1969) oraz sprawdzimy, co się dzieje z tymi, którzy nie słuchają ostrzeżenia: Nie drażnić lwa (reż. Tadeusz Wilkosz, 1960). Wspólnie odkryjemy tajemnice ruchomych obrazów, nauczymy się animować i stworzymy swoje zabawki optyczne. Rozszyfrujemy czym jest zoetrop, jak działa taumatrop i dlaczego każdy następny obraz widziany w kalejdoskopie jest piękniejszy od poprzedniego.

Warsztaty przeznaczone dla uczestników w wieku 7–9 lat.
Start: 12:00
Miejsce: sala Minimax

Warsztat tworzenia zmywalnych tatuaży
Pokażemy, jak zanurzyć się w archiwach, by odnaleźć w nich prawdziwe perły. Jak korzystać z naszych znalezisk, nie łamiąc prawa i zremiksować je celem stworzenia niepowtarzalnych, inspirujących tatuaży. FINA wraz z Centrum Cyfrowym zaprasza wszystkich ciekawskich, twórczych i odważnych poszukiwaczy! Sami zaprojektujemy swoje wymarzone zmywalne ozdoby, a część z nich potem wydrukujemy.

Warsztaty przeznaczone dla uczestników w wieku 10–12 lat.
Start: 12:00
Miejsce: sala Wielka Gra

Wstęp
Na pokaz animacji obowiązują bezpłatne wejściówki do odebrania w recepcji FINA w dniu wydarzenia. Liczba miejsc ograniczona.
Udział w warsztatach jest bezpłatny, jednak konieczna jest wcześniejsza rejestracja za pomocą formularza.

Więcej: http://www.nina.gov.pl/wydarzenia/oko-kalejdoskopu-w-fina/

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:filmywarsztaty