„Oj boli” – Spektakl teatru Qfer

📅 niedziela 10.07.2016
9 zł / 10 zł
teatr wakacje gdańsk

Ciepła, humorystyczna opowiastka o Królu, którego bardzo bolał ząb. Strach przed dentystą okazuje się jednak silniejszy od bólu. Rodzi to wiele zwariowanych sytuacji, a nieobliczalne decyzje władcy zagrażają królestwu. Dzięki genialnemu planowi najbliższych, wszystko dobrze się kończy.

Przedstawienie utrzymane jest w konwencji „katarynkowej”. Gdański kataryniarz wraz z Rudolfem – papugą opowiada historię cierpiącego króla, samemu przy tym uskarżając się na ból zęba.

Bajka opowiedziana za pomocą 12 figurek kukiełkowych, przy dźwiękach melodyjnej katarynki przekonuje do mycia zębów i pomaga pokonać lęk przed wizytą u dentysty.

Wyspa Skarbów GAK zaprasza 10 czerwca (niedziela) 2016 godz. 12:00

Teatr Qfer

Jedna z pierwszych, profesjonalnych inicjatyw teatralnych działających na terenie Trójmiasta. Współtworzą go Barbara i Grzegorz Gajewscy – małżeństwo aktorów lalkarzy.

„Rozpoczęliśmy działalność w 1996 roku, chcąc mieć wpływ na kształt i formę przedstawień. Jesteśmy przekonani, że udało nam się stworzyć teatr radosny, rozśpiewany, „energetyczny” i przede wszystkim uczciwy wobec widza. Mocną stroną naszych spektakli jest muzyka. Sami ją komponujemy i dbamy, by warstwa tekstowa i muzyczna przedstawienia tworzyły spójną całość. Wykorzystujemy wszystkie techniki lalkowe. Współpracujemy z plastykami i pracowniami lalkarskimi.

Spotykamy się z ciepłym przyjęciem widzów i udaje nam się wywołać uśmiech na twarzach dzieci i dorosłych. Najważniejsze jednak, że to, co robimy, daje nam satysfakcję, radość i nieustanne, szczere zadziwienie światem. Jednocześnie zaspokaja potrzebę samorealizacji, całkowicie wynagradzając nam trudy związane z zawodem aktora wędrownego.

Gramy w przedszkolach, klubach osiedlowych, domach kultury, ale też w plenerze. Nasz Teatr jest organizatorem „Bajkowiska” – sceny dla dzieci w ramach Jarmarku Św. Dominika, wcześnie znanej jako Przegląd Teatrów Podwórkowych „Teatrzyk Dominika”. Przez 13 lat trwania projektu, zaprosiliśmy kilkadziesiąt teatrów instytucjonalnych i prywatnych. Dzieci obejrzały kilkaset spektakli z całej Polski. Gościliśmy też zespoły z Rosji i Słowacji.”

Teatr Qfer

wstęp: 10 zł (9 zł z Kartą do kultury)

Dołącz do wydarzenia na facebooku:

Strona wydarzenia:

wyspaskarbow.gak.gda.pl/imprezy/view/998/date/2016-07-10