Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka w Polskim Radiu Dzieciom

poniedziałek 20.09.2021

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka w Polskim Radiu Dzieciom

Wielkimi krokami zbliża się wielkie święto słuchaczy Polskiego Radia Dzieciom, czyli Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka! Z tej okazji dziennikarze programu skierowanego do najmłodszych oraz do ich rodziców przygotowali audycje specjalne, rozmowy z przedszkolakami i „Placówkami Ambasadorskimi”.

Polskie Radio Dzieciom towarzyszy przedszkolakom w stawianiu ich pierwszych kroków do samodzielności, pomaga w odkrywaniu świata, rozwijaniu talentów i zgłębianiu tajników nauki i jest z najmłodszymi także w ten wyjątkowy dzień.
W Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka wyjątkowe wydanie porannej audycji „Poranek w Polskim Radiu Dzieciom” (od godz. 7.00 do 10.00) prosto z Zamościa – z XX Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej „Dwa Teatry 2021”, poprowadzi Martyna Chuderska i Patryk Bartoszewski oraz smok Adaś.

Zaraz potem w „Muzycznych podróżach” (godz. 10.00-11.00) o tym, w jaki sposób dzieci uczą się i poznają świat muzyki w przedszkolach, czyli o edukacji muzycznej na tym etapie rozwoju.

Ponadto z tej okazji 20 września o godz. 14.00 emisja słuchowiska przygodowego „Przygoda Niepyłki i Apolinki” prezentującego bogactwo dzikiej przyrody chronionej, które wyprodukowane zostało przez Polskie Radio Dzieciom. Jego twórcą oraz reżyserem jest Krystian Tyrański – podróżnik, prezenter Polskiego Radia Dzieciom, twórca „Dzikiej Odysei” – programu edukacyjnego, popularyzującego podróżowanie rodzin do polskich parków narodowych. Należy ono do serii „Dzikich słuchowisk” powstających we współpracy z parkami narodowymi.

W bohaterów przygodowych słuchowiska wcielają się aktorzy oraz dziennikarze stacji: Marta Powałowska (Niepyłka), Martyna Chuderska (Apolinka), Magda Glapińska (Biedronka siedmiokropka), Zbigniew Kozłowski (Ślimak Pupilek), Krystian Tyrański (Konik pieniński), Wojciech Słupiński (Chrząszcz Kwiatomir), Leszek Filipowicz (Narrator). Realizacja akustyczna: Filip Górski, opracowanie muzyczne: Piotr Majewski i Bartosz Osuch.

„Przygoda Niepyłki i Apolinki” pojawi się wśród konkursowych słuchowisk dla dzieci XX Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej „Dwa Teatry 2021”.

Wieczorem w „Podwieczorku z Filipem i Leopoldem” (godz. 18.00-19.00) gościem audycji będzie Agnieszka Peplińska – dyrektorka przedszkola „Akademia Sztuk Dziecięcych” w Warszawie, placówki ambasadorskiej Polskiego Radia Dzieciom.

Natomiast o godz. 21.00 w programie „Strefa Rodzica” rozmowa o wychowaniu przedszkolnym. Usłyszeć będzie można o tym, jak pierwsze lata życia dziecka decydują o jego rozwoju i dalszych losach, jak znacząca część możliwości intelektualnych człowieka kształtuje się w pierwszych latach życia, jak większość wrodzonych predyspozycji rozwija się intensywnie w wieku przedszkolnym, dotyczy to także zdolności uczenia się. Gościem audycji będzie Dorota Lubas – terapeuta, pedagog, trener.

Polskie Radio Dzieciom zaprasza wszystkie przedszkola do dołączenia do grona „Placówek Ambasadorskich”. Zgłoszenia należy przesłać na adres: ambasadorzy@polskieradio.pl Więcej o projekcie tutaj

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:audiobookiprzedszkole