Ogólnopolska ogrodnicza akcja edukacyjna #ZDROWOROSNA – bezpłatne zestawy dla uczniów od W.Legutko

Ogólnopolska ogrodnicza akcja edukacyjna #ZDROWOROSNA – bezpłatne zestawy dla uczniów od W.Legutko

📅 czwartek 31.03.2022 do poniedziałek 13.06.2022
zdrowarosna akcja dla dzieci z zestawami
Wiosna to piękny czas. Idealny na wspólne zabawy z dziećmi na świeżym powietrzu i odkrywanie nowych horyzontów. To odpowiedni czas na rodzinne prace w ogrodzie, wspólne wysiewy i edukację na temat zdrowej żywności – warzyw, które najlepiej pozyskać z własnej uprawy. Wiesz co jesz! 

 W trosce o zdrowie i edukację proekologiczną powstała ogólnopolska ogrodnicza akcja edukacyjna #ZDROWOROSNA skierowana do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym (klas 1-3). Przyświeca jej idea propagowania uprawy własnych warzyw i ziół bez wykorzystywania środków chemicznych, a co za tym idzie zachęcenie do zabawy w ogrodników. Dzięki kreatywnym zajęciom organizowanym w placówkach edukacyjnych, dzieci wkraczają w świat ogrodnictwa pełnego wielu ciekawostek. Otwierają się przed nimi nowe horyzonty przyrodnicze, które zachęcają do dalszej wspólnej zabawy w ogrodzie czy domu.

Na czym polega akcja?

Akcja #ZDROWOROSNA ma za zadanie inspirować rodziców, dziadków i nauczycieli, by w kreatywny sposób kształtowali u swoich małych podopiecznych postawy proekologiczne i zamiłowanie do zdrowej żywności. Trzeba zaszczepiać w nich za młodu zdrowe nawyki. 

Aby wziąć udział w akcji dyrektorzy/nauczyciele przedszkoli oraz klas 1-3 szkół podstawowych, zgłaszają chęć uczestnictwa poprzez wypełnienie formularza dostępnego na stronie organizatora. W ten sposób zamawiają bezpłatne zestawy niezbędne do przeprowadzenia zajęć z dziećmi. W ich skład wchodzą nasiona, doniczki i ziemia. Pakiety te można odbierać w najbliższym centrum ogrodniczym biorącym udział w akcji.

Dzięki zabawie w wysiew koperku z pakietami dzieci będą mogły świetnie się bawić i wykazać jako „opiekunowie” własnych roślin. Z zestawem #ZDROWOROSNA sala lekcyjna stanie się miejscem wyjątkowej ogrodniczej przygody. Firma W. Legutko zadbała o specjalne materiały szkoleniowe i filmy edukacyjne, z których mogą skorzystać nauczyciele podczas zajęć. Zaletą akcji jest fakt, że jest ona bezpłatna – nie wiąże się z żadnymi kosztami dla jej uczestników. Chodzi w niej o dobrą zabawę i edukację. Podczas wspólnych warsztatów dzieci wraz z opiekunami wysiewają nasiona zdrowego i pełnego witamin kopru. 

Po ich wysianiu, od dzieci wymagana jest dalsza opieka nad swoimi roślinami. Zadanie to uczy je sumienności, odpowiedzialności oraz sprawia mnóstwo przyjemności z obserwowania jak z niewielkiego nasiona rozwijają się rośliny, aż do momentu kiedy są gotowe do spożycia. Wówczas fakt, że są one efektem ich pracy, jest dodatkowym bodźcem dla niejadków, aby spróbowali nowych smaków. Być może zajęcia te zachęcą dzieci do kontynuowania ogrodniczej przygody. 

Zachęcamy do udziału! Szczegóły na stronie: www.legutko.com.pl/hobby/zdroworosna

Akcji towarzyszy niezależny konkurs YouTuberski, w którym mogą wziąć udział dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym (klasy 1-3). Ich zadaniem jest nakręcenie wraz z pełnoletnim opiekunem ciekawego i kreatywnego filmu (max. 3 min.), który przedstawia ujęcia młodych uczestników wykonujących prace w ogródku czy przygotowujących dania z wykorzystaniem zdrowych warzyw/ziół. Konkurs odbywa się w 5 turach. Po przesłaniu zgłoszenia i spełnieniu wymogów konkursowych, filmy publikowane są jako playlisty na kanale YouTube organizatora. Zwyciężają autorzy 5 filmów posiadających najwięcej odsłon oraz najwyżej ocenionych przez Jury. Na laureatów czekają atrakcyjne i wartościowe nagrody – Zestaw Youtubera (o wartości ponad 1000 zł) oraz prezent od W. Legutko (produkty ogrodnicze o wartości 500 zł). Dodatkową niecodzienną atrakcją będzie wizyta MasterChef Juniora w szkole/przedszkolu laureata konkursu. To niezapomniane przeżycie dla wszystkich uczniów!

Więcej o konkursie przeczytacie tutaj: https://www.legutko.com.pl/hobby/o-konkursie-zdroworosna/

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie