Odważne dzieci świata w Przemyślu

poniedziałek 13.04.2015

Odważne dzieci świata w Przemyślu

Po raz pierwszy w Przemyślu rusza projekt Brave Kids! Chcesz gościć w swoim domu młodych artystów z Ugandy, Indii, Rumunii lub Gruzji? Przyjdź na spotkanie informacyjne 13 kwietnia i dowiedz się więcej!

Brave Kids w Przemyślu to niepowtarzalna okazja, żeby poznać najodważniejsze dzieci świata. Na czym polega projekt? W czasie pobytu w Polsce młodzi artyści uczestniczą w warsztatach i spotkaniach, a także przygotowują widowiskowe spektakle, w których łączą muzykę i taniec – często z bardzo różnych tradycji. Przez dwa tygodnie mieszkają w domach polskich rodzin.

Rodziny, które gościły dzieci w ramach Brave Kids, jednogłośnie twierdzą, że ten projekt niesamowicie wciąga. Pobyt młodych artystów porównują do podróży i podkreślają, że to jedyna w swoim rodzaju przygoda także dla polskich dzieci. To również edukacja międzykulturowa dla wszystkich osób zaangażowanych w projekt. Myślę, że przemyślanie aktywnie włączą się w świat Brave Kids i docenią tę możliwość – mówi Magdalena Pardel, koordynatorka projektu Brave Kids w Przemyślu.

Jakie są zasady goszczenia dzieci? Czy trzeba znać obcy język aby wziąć udział w projekcie? Na wszystkie pytania odpowiedzą organizatorzy podczas spotkania informacyjnego w Przemyskim Centrum Kultury i Nauki Zamek (sala widowiskowa), 13 kwietnia o godz. 17:00. Zdjęcia i filmy z poprzednich edycji projektu pokażą mieszkańcom Przemyśla, jak ich miasto zmieni się w czasie pobytu wyjątkowych gości.

Co będzie się działo w czasie pobytu Brave Kids w Przemyślu? – Po raz pierwszy mieszkańcy spotkają się z młodymi artystami już 21 czerwca, w trakcie Święta Zamku Kazimierzowskiego. To niezwykłe dzieci: utalentowane, otwarte i pełne energii. W ciągu kolejnych dwóch tygodni planujemy barwne parady, pokazy i warsztaty artystyczne, również z udziałem dzieci z Przemyśla – opowiada Magdalena Pardel. Lokalną część projektu zamknie spektakl, podczas którego na jednej scenie znajdą się wszyscy młodzi artyści goszczący w Przemyślu.

Brave Kids 2015 to 6. edycja spotkań dziecięcych grup artystycznych z różnych części świata, która będzie trwała od 20 czerwca do 12 lipca. W tym roku projekt będzie odbywał się równolegle we Wrocławiu, w Warszawie, Puszczykowie koło Poznania, Wałbrzychu oraz po raz pierwszy w Przemyślu. Rodziny będą gościć dzieci w swoich domach od 20 czerwca do 3 lipca.

 

Spotkanie informacyjne – Brave Kids w Przemyślu

13 kwietnia 2015 r., godz. 17.00

Przemyskie Centrum Kultury i Nauki Zamek (sala widowiskowa)

al. XXV Polskiej Drużyny Strzeleckiej 1

Zaproszeni są wszyscy mieszkańcy Przemyśla!

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie

Zobacz także