Weleda
Weleda Baby

Odważ się być zdrowym i weź udział w rodzinnych biegach organizowanych przez Fundację Instytutu Matki i Dziecka

Teren PGE Narodowego, brama nr 2, Warszawa
🗺 mapa
📅 sobota 07.10.2023 do niedziela 08.10.2023
Odważ się być zdrowym i weź udział w rodzinnych biegach organizowanych przez Fundację Instytutu Matki i Dziecka
Ruszyły zapisy na biegi Zabiegana Mama, Bieg po Zdrowie oraz SunDay RunDay.
Zapisać można się na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/odwazsiebyczdrowym
Biegi odbędą się 7 i 8 października 2023 r. wokół korony PGE Narodowego
Udział w biegach jest bezpłatny i każdy może wziąć w nich wziąć, po wcześniejszej rezerwacji online

Zapraszamy na piknik rodzinny

Ruszyły zapisy na biegi rodzinne, które odbędą się w sobotę 7 i niedzielę 8 października wokół korony PGE Narodowego. Biegi są nieodłącznym elementem pikniku rodzinnego “Odważ się być zdrowym”, organizowanego od dziewięciu lat przez Fundację Instytutu Matki i Dziecka. Pierwszy dzień wydarzenia skupia się wokół promocji zdrowia oraz aktywności fizycznej. W programie przewidziane są dwa biegi wokół korony Stadionu Narodowego – rodzinny flagowy bieg „Zabiegana mama” oraz bieg w tempie – „Biegnij po Zdrowe Życie”. Drugi dzień pikniku poświęcony będzie tematowi zdrowia psychicznego nastolatków. I w jego ramach po raz pierwszy zorganizowany zostanie bieg SunDay RunDay, w którym udział będzie mogła wziąć młodzież. Wydarzenie ma na celu promowanie aktywności fizycznej jako ważnego elementu dbania o zdrowie psychiczne.

W zdrowym ciele zdrowy duch!

Fundacja Instytutu Matki i Dziecka od dziewięciu lat stawia na organizację wyjątkowego pikniku rodzinnego, który nie tylko przypomina o ważności dbania o zdrowie, ale również stwarza okazję do spędzenia aktywnego czasu z najbliższymi.

Głównym celem pikniku jest promowanie zdrowego stylu życia, skierowanego do całej rodziny. Przekonujemy, że zdrowe nawyki rodzą się w dzieciństwie i mają odzwierciedlenie przez całe życie. To dlatego podczas pikniku „Odważ się być zdrowym!” skupiamy się na dostarczaniu nie tylko radości z aktywności fizycznej, ale również na edukacji dotyczącej korzyści płynących z regularnego ruchu, właściwej diety i dbałości o kondycję psychiczną. Podobnie jak aktywność sportowa, również — i zdrowie psychiczne, zwłaszcza dzieci i młodzieży, od lat jest w centrum zainteresowań Fundacji. Dlatego w tym roku podczas drugiego dnia pikniku planujemy zaprosić do udziału w biegu także młodzież. To doskonała okazja, aby podkreślić, że sport ma kluczowe znaczenie nie tylko dla zdrowia fizycznego, ale także dla równowagi psychicznej młodzieży – mówi Dorota Kleszczewska, Prezes Fundacji Instytutu Matki i Dziecka

Jak wziąć udział?

Aby wziąć udział w biegach należy wejść na stronę https://www.facebook.com/odwazsiebyczdrowym wypełnić formularz i zapisać się na bieg. W ramach pakietu startowego każdy uczestnik otrzyma numer startowy, koszulkę oraz pamiątkowy medal. W każdym biegu na uczestników czekają nagrody

Szczegóły wydarzenia:
Data: 7 i 8 października
Miejsce: Teren PGE Narodowego, brama nr 2, Warszawa
Godzina: 10:00- 14.30

Planowane biegi:

7 października (sobota)

„Zabiegana Mama” (godz. 11.30) – bieg rodzinny bez limitu wiekowego. Dystans 3 x 1 km wokół korony stadionu. Uczestnicy mogą przemierzyć dystans na hulajnodze, rolkach, deskorolce. Zależnie od indywidualnych możliwości po każdym okrążeniu można ukończyć bieg i na mecie odebrać medal.
Link do rejestracji

“Bieg po Zdrowe Życie” (godz. 12.10) – bieg w tempie, zachęcający do dbania o kondycję i zdrowie. Bieg z pomiarem czasu. Dystans 3 km. Uczestnicy otrzymują czip do pomiaru czasu.
Link do rejestracji

8 października (niedziela)

“Bieg SunDay RunDay” (godz. 12.00) – bieg skierowany do młodzieży. Bieg ma na celu promocję aktywności fizycznej jako sposobu na poprawę nastroju i przeciwdziałaniu depresji. Dystans 1-3 km.
Link do rejestracji

Moc atrakcji podczas pikniku!

Na uczestników pikniku czekać będzie wiele atrakcji. W rozbudowanej strefie piknikowej będzie można skonsultować się z rehabilitantami oraz innymi specjalistami IMiD. W tym roku do wydarzenia po raz drugi dołączył również projekt „Zdrowe Życie” ze swoją Mobilną Strefą Zdrowia, która znakomicie wpisuje się w ideę wydarzenia promującego zdrowy stylu życia wśród dzieci, młodzieży i ich rodzin. W Mobilnej Strefie Zdrowia będzie można m.in. dokonać pomiaru wagi oraz ciśnienia, analizy składu ciała, dowiedzieć się więcej o profilaktyce nowotworów, uzależnień, a także otrzymać porady kardiologiczne oraz wykonać darmowe badania profilaktyczne. Nie zabraknie także atrakcji dla najmłodszych uczestników. W programie wydarzenia przewidziane są również gry i zabawy dla dzieci w różnym wieku. Najmłodsi uczestnicy będą także mogli wystartować w Olimpiadzie Sportowej.

Więcej informacji o pikniku i biegach na stronie https://www.facebook.com/odwazsiebyczdrowym.

243 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent