Królik i Misia

📅 środa 11.07.2012

9.07.2012 (poniedziałek), godz. 16.00-18.00

Wymienialnia czasu wolnego
warsztaty dla dzieci, młodzieży i ich starszych opiekunów oraz wszystkich, którzy mają chwilę wolnego czasu
wstęp wolny

Przyjdź i podziel się swoją receptą na wolny czas! Zobacz, jak spędzają go inni. Poznaj osoby, z którymi możesz robić to, co lubisz najbardziej lub poszukaj nowych pomysłów dla siebie.
Przynieś ze sobą stare zdjęcia z domowego archiwum (albumy, odbitki, slajdy, polaroidy, zdjęcia wykonane komórką, lomo, aparatem cyfrowym), które pokazują Twój czas wolny i to, jak go spędzasz. Zdjęcie będzie można wykonać również na miejscu. Akcję poprowadzi Agnieszka Pajączkowska. Jeśli masz chęć nas odwiedzić,
zapisz się: warsztaty@archeologiafotografii.pl

11.07.2012 (środa), godz. 17.00

Słońce świeci na niebiesko

– warsztaty dla dzieci w wieku 6-12 i ich opiekunów
wstęp wolny
Co sprawia, że na zwykłej kartce papieru oświetlonej promieniami słońca pojawia się obraz? Jak można to zrobić bez użycia aparatu? A dlaczego niebieski? Odpowiedź na te niezwykle ważne pytania znajdziecie na warsztatach pokazujących jedną z najstarszych technik fotograficznych – cyjanotypię.
zapisy: warsztaty@archeologiafotografii.pl
Ze względu na ograniczoną ilość miejsc decyduje kolejność zgłoszeń.

12.07.2012 (czwartek), godz. 17.00

To tylko fotomontaż

– warsztaty dla dzieci w wieku 6-12 lat i ich opiekunów
wstęp wolny
Podczas wakacji w mieście nie ma rzeczy niemożliwych: żaglówka pływa w fontannie, palmy rosną na dachach domów, a zamiast letniego deszczu spadają bańki mydlane. Wyobrażone światy zrobione ze zdjęć, wycinanek i zwykłych przedmiotów zamienią się w gotową pracę, którą weźmiesz ze sobą.
zapisy:warsztaty@archeologiafotografii.pl
Ze względu na ograniczoną ilość miejsc decyduje kolejność zgłoszeń.

Wystawa czynna: 25 czerwca- 21 sierpnia 2012

Galeria Fundacji Archeologia Fotografii, ul. Andersa 13
Kuratorka: Julia Odnous

Wystawa w Fundacji Archeologia Fotografii pokazuje wybrane konwencje przedstawiania „czasu wolnego" w dwudziestowiecznej fotografii prywatnej. Zdjęcia prezentowane na wystawie pochodzą z takich zbiorów jak: prywatne archiwum negatywów Zofii Chomętowskiej z lat 30., zbiór negatywów rodziny Grodeckich, lata 20.; albumy rodzinne z dwudziestolecia międzywojennego z archiwum Marii Poprzęckiej, a także Janusza Krajewskiego, album z wyprawy motocyklowej ze zbioru fotografii Zofii i Janusza Krotkiewskich, lata 40., slajdy z archiwum Jana Eberta, lata 60., 70.
Więcej o wystawie >>>>

Wystawa i warsztaty współfinansowane przez Miasto Stołeczne Warszawę – Dzielnicę Śródmieście

Lokal przy ulicy Andersa 13 wykorzystywany jest na cele kulturalne dzięki pomocy Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy.