Odlotowe wakacje w CN EXPERYMENT

Centrum Nauki EXPERYMENT, aleja Zwycięstwa 96/98 mapa

poniedziałek 24.06.2019 do sobota 31.08.2019

Odlotowe wakacje w CN EXPERYMENT

Centrum Nauki EXPERYMENT dobrze wie, co najbardziej ekscytuje małych i dużych naukowców. Dlatego w tym roku, począwszy od 24 czerwca przez całe wakacje można będzie dokonywać nieustannej i nieskrępowanej eksploracji przestrzeni powietrznej i kosmosu!

Wakacje 2019 w Centrum Nauki EXPERYMENT nie uznają przerw. Nauka i zabawa w tym roku trwać będzie przez 7 dni w tygodniu, co oznacza, że po raz pierwszy w swojej historii Centrum otwarte będzie dla zwiedzających również w poniedziałki. Tegoroczne lato w EXPERYMENCIE to ODLOTOWE WAKACJE: w Centrum można będzie poznać zakamarki kosmosu, ale także dowiedzieć się między innymi dlaczego samoloty latają i czy w przestrzeni kosmicznej jest światło.

Na żądnych wiedzy młodych eksploratorów czekać będą odlotowe warsztaty otwarte, dostępne na wystawie. Dzieci dowiedzą się m.in. czym jest próżnia i jak zachowują się umieszczone w niej obiekty oraz do czego w zasadzie samolotom służą skrzydła. Sprawdzą też co jest silniejsze: laser czy… mleko! A to jedynie część zabaw z nauką, jaką serwować będą edukatorzy na wystawie.

Oczywiście nie zabraknie także warsztatów rodzinnych zatytułowanych AEROSPACE – na nich w trakcie ekscytującej gry dzieci i ich opiekunowie będą odwiedzać różne planety, poznają panujące na nich warunki i pozbierają cenne próbki. Wszyscy będą musieli jednak pamiętać, że w przestrzeni kosmicznej tlen kończy się bardzo szybko! Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, warsztaty będą biletowane.

Rzecz jasna kalendarz wydarzeń Centrum Nauki EXPERYMENT również w czasie ODLOTOWYCH WAKACJI pękać będzie w szwach od wszelkiego rodzaju dodatkowych i cyklicznych wydarzeń i aktywności. Część z nich związana będzie z tematem przewodnim: spotkać się będzie można z ekspertami oraz naukowcami, którzy opowiedzą o swojej pracy związanej z kosmosem czy lataniem, ale także o porażkach, jakie ponosiliśmy podczas dotychczasowej eksploracji kosmosu. Na początku wakacji do EXPERYMENTU zajrzą także WOPR-owcy, którzy zaprezentują swoje narzędzia pracy oraz przeprowadzą szkolenia pierwszej pomocy, by wakacje nad wodą były również odlotowe. Nie zabraknie ich czworonożnych towarzyszy, którzy również dbają o bezpieczeństwo zabawy na gdyńskich kąpieliskach.

Kurs online - Jak zachęcić dziecko do nauki

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

Zapraszamy na pełen letni odlot w Centrum Nauki EXPERYMENT, 7 dni w tygodniu!
www.experyment.gdynia.pl

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
CN Experyment Gdynia Logo centrum nauki experyment

Centrum Nauki Experyment w Gdyni

Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni to interaktywna wystawa, której główną ideą jest nauczanie poprzez zabawę. To miejsce, które wyzwala kreatywność, pobudza ciekawość świata i głód wiedzy - nie tylko u …

Więcej

Adres:

Pomorski Park Naukowo-Technologiczny
Al. Zwycięstwa 96/98, 81-451 GdyniaKontakt:

58 500 49 94
biuro@experyment.gdynia.pl
http://www.experyment.gdynia.pl