Odkrywamy Egipt, zajęcia dla dzieci w Muzeum Górnośląskim, Bytom

Muzeum Górnośląskie, plac Sobieskiego, Bytom mapa

środa 06.07.2016

Piramidy

Czy chcielibyście zostać faraonem? Albo wielkim budowniczym piramid? Jest taki okres w życiu młodego człowieka, że każdy by chciał – wiemy to z doświadczenia.

Na zajęciach dowiecie się, jak wyglądało życie w starożytnym Egipcie, zobaczycie, jak budowano piramidy i do czego one właściwie służyły. Albo czy Sfinks ma tyle lat, na ile wygląda. Będzie to też okazja do poznania egipskich kapłanów, których tak naprawdę można nazwać naukowcami.

Koszt udziału w warsztatach wynosi 6 zł. Obowiązują zapisy (dwa tygodnie przed terminem zajęć), które prowadzi Dział Edukacji: tel. 32 281-82-94 w. 127.

Data: 6 lipca 2016 (środa), godz. 11.00
Miejsce: gmach przy pl. Jana III Sobieskiego 2, Centrum Edukacji
Prowadzący: Magdalena Pospieszałowska, Marek Ryś
Koszt: 6 zł