Akademia tańca

(poniedziałek)
Sala Lustrzana
Muzeum Miasta Łodzi, ul. Ogrodowa 15

"Odkryj Łódź. Bardzo twórcza książka o niezwykłym mieście"
Spotkanie wokół książki z autorką – Karoliną Kołodziej

Chcesz wiedzieć, jak przygotować jadalny herb Łodzi, lornetkę z rolek od papieru toaletowego a z pustych kartonów po sokach – łódzkie kamienice? Tego i wielu innych rzeczy dowiesz się z książki „Odkryj Łódź. Bardzo twórcza książka o niezwykłym mieście" autorstwa Karoliny Kołodziej, która w połowie maja ukaże się w księgarniach.

Książka składa się z 21 tematycznych rozdziałów poświęconych m.in. kamienicom, witrażom, herbowi miasta, fabrykom, Arturowi Rubinsteinowi, kamiennym zwierzętom zdobiącym elewacje kamienic i pałaców, tramwajom czy Szlakowi Bajkowemu. Stanowi zbiór interesujących informacji o Łodzi podanych w przystępny sposób, językiem zrozumiałym dla dzieci. Rozdziały zawierają stałe części takie jak: „Zostań małym Odkrywcą Łodzi" – z propozycjami rodzinnych spacerów, „Czy wiesz, że…" – prezentującą ciekawostki oraz – co jest największą innowacją tej książki – instrukcje licznych prac manualnych, które nie tylko pozwolą twórczo spędzić czas, ale także utrwalą zdobytą wiedzę. Książka stanowić może interesujący materiał dydaktyczny do prowadzenia rozmaitych warsztatów i zajęć z zakresu edukacji regionalnej. Adresatem książki są najmłodsi mieszkańcy Łodzi (6-9 lat).

Partnerzy: Centrum Inicjatyw na rzecz Rozwoju REGIO, Kawiarnia Podróżnicza Daleko Blisko
Prowadząca: Natalia Królikowska