Odjazdowy Bibliotekarz w Krakowie

sobota 14.06.2014

Odjazdowy Bibliotekarz w Krakowie

Wszystkich którzy kochają książki i rowery zapraszamy już w najbliższą sobotę (14 czerwca) do udziału w rajdzie rowerowym „Odjazdowy Bibliotekarz”. Organizatorami krakowskiej edycji są Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie oraz Wojewódzka Biblioteka Pedagogiczna w Krakowie

Odjazdowy Bibliotekarz w Krakowie
sobota, 14 czerwca 2014,
, godz. 14.00
Al. Marszałka F. Focha 39

 

Organizatorzy przygotowali dla uczestników rajdu wiele atrakcji. Na dziedzińcu Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Hugona Kołłątaja w Krakowie (Al. Marszałka F. Focha 39), już od godz. 14.00, można będzie wziąć udział w odjazdowym quizie, najmłodsi rowerzyści zdobywać będą nagrody w konkursach sprawnościowych, takich jak m.in. slalom rowerowy między pachołkami. Trochę starsi miłośnicy rowerów będą mogli sprawdzić swoją sprawność fizyczną uczestnicząc w konkurencji „jazda na rowerze z obciążeniem".

Finałem akcji będzie wspólny wyjazd rowerami do Tyńca (ok. godz. 15.00), gdzie na zmęczonych rowerzystów czekać będzie ognisko oraz wspólne pieczenie kiełbasy.

Partnerem wydarzenia „Odjazdowy Bibliotekarz" w Krakowie jest Straż Miejska w Krakowie.

Akcję wsparli: Wydawnictwo Arcana, Oficyna Wydawnicza Impuls, Wydawnictwo Miniatura oraz Wydawnictwo Paganini.

Pomysłodawcą ogólnopolskiej akcji „Odjazdowy Bibliotekarz" jest Sekcja Bibliotek Niepaństwowych Szkół Wyższych w Łodzi, a jej pierwsza edycja odbyła się w Łodzi w 2010 roku. Celem projektu jest promowanie bibliotek i czytelnictwa, integracja środowiska bibliotekarskiego, walka ze stereotypowym postrzeganiem bibliotekarza, kreowanie pozytywnego wizerunku zawodu oraz propagowanie roweru jako środka lokomocji.

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Odjazdowy Bibliotekarz w Krakowie

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie

Z czytelni Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej mogą korzystać wszyscy. Osoba chcąca korzystać z czytelni pozostawia u dyżurującego bibliotekarza ważny dokument tożsamości ze zdjęciem. Czytelnie i wypożyczalnie są ogólnodostępne i bezpłatne. Prawo do bezpłatnego korzystania z wypożyczalni mają wszyscy …

Więcej

Adres:

ul. Rajska 1
31-124 Kraków


Kontakt:

tel./fax sekretariat: (0 12) 6
biblioteka@wbp.krakow.pl
http://www.wbp.krakow.pl