OdJazdowe Dzieciaki – Lato na Jazdowie

ul. Jazdów 2, 00-467 Warszawa mapa

sobota 20.08.2016

smykowizje lato i wakacje w jazdowie dla dzieci

9 spotkań ze sztuką, filozofią i muzyką dla dzieci w wieku 5-10 lat i ich opiekunów.
Zajęcia bezpłatne. Na wszystkie warsztaty obowiązują zapisy: info@csw.art.pl

Czy w Afryce zabawki można kupić w sklepie? Co to są obiektofony? Jakie tajemnice kryją się w głębinach? Co to jest piękno? Po co są grotołazi? Kto to jest Mamiwata? Z czego składa się świat? Czy baobab potrafi słyszeć? Na te i inne pytania, postawione przez małe i duże dzieci, odpowiada sztuka współczesna podczas letniego cyklu „Lato na Jazdowie”.

Wiek 5-10 lat to w rozwoju człowieka czas otwartych uszu, otwartych oczu i „otwartej głowy. Dzieci chłoną wiedzę, są ciekawe wszystkiego, zasypują nas seriami pytań i zaskakują głębokimi, ważnymi stwierdzeniami. Naukowcy potwierdzili, że właśnie w tym wieku najintensywniej rozwija się słuch dzieci i ich postrzeganie. Są świetnymi obserwatorami i słuchaczami. To mali odkrywcy, naukowcy, artyści i filozofowie. Są ruchliwe, chłonne, kontaktowe, niezwykle aktywne i fizycznie, i umysłowo. To po prostu OdJazdowe Dzieciaki. Co zrobić, by rozwijać te cechy i umiejętności?

Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski stanie się tego lata idealnym miejscem dla rozwoju intelektualnego i emocjonalnego najmłodszych i ich kreatywności, ale także miejscem beztroskiej zabawy i radości dla ich opiekunów. Wszystko to dzięki sztuce i muzyce współczesnej oraz dzięki wystawom wielkich artystów: Angeliki Markul, El Hadjiego Sy i twórcom wystawy Rzeczy robią rzeczy, którzy poprzez swoją sztukę stawiają istotne pytania, budzą zdziwienie, zachęcają do działania, tworzą skojarzenia, fascynują, skłaniają do myślenia i robienia rzeczy niezwykłych.

Na to robienie niezwykłych rzeczy zapraszamy wszystkie dzieciaki (i te małe, i te duże) w lecie do Jazdowa. We wszystkie soboty lipca i sierpnia będą się tu działy rzeczy niecodzienne. Dokonamy wspólnie wielu odkryć – i to dzięki sztuce współczesnej, która wcale nie jest trudna.

Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta stołecznego Warszawy i realizowany w ramach letniego programu Fundacji Sztuka i Współczesność „Lato na Jazdowie”, współorganizowanego przez Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski.

Partnerami projektu są: whamaku.pl, Stowarzyszenie Aqueduct oraz Hashtag Ensemble

 

20 sierpnia 2016, godz. 12.00
Z czego składa się świat, czyli elementy przemiany
prowadzenie: Stowarzyszenie Aqueduct
Spotkanie dla małych filozofów, realizowane we współpracy ze Stowarzyszeniem Aqueduct. Podczas spotkania przyjrzymy się wystawie El Hadjiego Sy pod kątem przemiany, zachodzącej w świecie przyrody, człowieka i w świecie sztuki. Porównamy elementy, o których mówi artysta, do elementów (pierwiastków) wymienianych przez pierwszych filozofów świata: Talesa z Miletu, Anaksymandra i Heraklita. Dla El Sy te elementy to woda, ogień, ziemia, powietrze i niebo. A z czego składał się świat według pierwszych filozofów?
27 sierpnia 2016, godz. 12.00
Skarby baobabu
prowadzenie: Michał Malinowski
Baobab to symbol Senegalu, kraju, z którego pochodzi El Hadji Sy, artysta, którego wystawa jest prezentowana w CSW. Baobab jest też w krajach afrykańskich miejscem spotkań, w jego cieniu ludzie rozmawiają, wymieniają się wiadomościami, opowiadają bajki i powierzają swoje tajemnice. W trakcie spotkania w cieniu baobabu dzieci wysłuchają bajek i wezmą udział w zabawach kreatywnych.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie

Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski

Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski jest instytucją, w której różne dziedziny sztuki współistnieją, wzajemnie na siebie oddziałują i przekraczają własne granice, by tworzyć nowe jakości i zjawiska. CSW zwraca przy tym szczególną uwagę na związki …

Więcej

Adres:

ul. Jazdów 2, 00-467 Warszawa,

Kontakt:

info@csw.art.pl
http://www.csw.art.pl/

ZOBACZ TAKŻE:latowakacjewarsztaty

Zobacz także