Weleda
Weleda Baby

Oddaj krew w Galerii Bemowo i pomóż dzieciom z chorobami onkologicznymi

Galeria Bemowo
🗺 mapa
📅 sobota 09.04.2022
Oddaj krew w Galerii Bemowo i pomóż dzieciom z chorobami onkologicznymi
Kolejna zbiórka krwi w Galerii Bemowo! W sobotę 9 kwietnia w godzinach 10.00-15.00 Galeria Bemowo zaprasza do oddawania najcenniejszego daru, jaki można podarować drugiemu człowiekowi. Organizatorem akcji jest Stowarzyszenie „Dać siebie innym”, a partnerem – hipermarket Carrefour.

Zbiórka krwi przed Galerią Bemowo to kolejna już akcja prozdrowotna organizowana w ostatnich dniach przez bemowskie centrum handlowe. Tym razem klienci i mieszkańcy Bemowa będą pomagać dzieciom z chorobami onkologicznymi!

Zbiórka krwi odbędzie się w sobotę, 9 kwietnia 2022 roku, na parkingu przed Galerią Bemowo w godzinach 10.00-15.00. Płytki krwi można z kolei oddać w Stacji Krwiodawstwa na ul. Saskiej 63/75 w godzinach 7.00-13.00.

Aby oddać krew, wystarczy:

  • być osobą pełnoletnią i mieć nie więcej niż 65 lat lub – w przypadku oddawania krwi po raz pierwszy – nie więcej niż 60 lat,
  • ważyć nie mniej niż 50 kg,
  • czuć się zdrowo,
  • być wyspanym,
  • być trzeźwym,
  • mieć ze sobą dowód osobisty.

W dzień akcji najlepiej zjeść lekki posiłek, a w ciągu doby poprzedzającej oddanie krwi wypić więcej napojów niż zwykle, aby dobrze nawodnić organizm (około 2 litry płynów – woda mineralna, soki). Samo oddawanie krwi trwa zwykle 5-8 minut i jest całkowicie bezpieczne.

514 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent