Odczarowany flet w Operze Wrocławskiej
Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Odczarowany flet w Operze Wrocławskiej

Opera Wrocławska, ul. Świdnicka 35
🗺 mapa
📅 sobota 20.04.2024
🎫 40zł
Odczarowany flet w Operze Wrocławskiej
Czarodziejski flet w Breslau w reżyserii Michała Znanieckiego i z nowymi dialogami pisarza Marka Krajewskiego można zobaczyć w Operze Wrocławskiej. Propozycja ta skierowana jest do publiczności pełnoletniej.

Jednak nie pozostawiamy młodszych widzów! Równolegle w Operze wystawiany będzie Odczarowany flet – spektakl bazujący na Czarodziejskim flecie z librettem Schikanedera. Jest on skierowany do wszystkich – dzieci, młodzieży, a także dla dorosłych.

Odczarowany flet przedstawia historię Tamina, Paminy, Papagena, Królowej Nocy i Sarastra w wersji nieco krótszej niż mozartowski oryginał. W niespełna godzinę widzowie poznają perypetie głównych bohaterów, lecz w poszczególnych spektaklach, będą one ukazane z perspektywy różnych postaci.
W ten sposób podczas jednego ze spektakli historię Fletu odczaruje nam Królowa Nocy, która ze swojej perspektywy opowie wszystkie wydarzenia. W czasie innego spektaklu poznamy wersję wydarzeń widzianą oczami Tamina, a jeszcze innym razem to Pamina będzie nam relacjonować wszystkie niebywałe wydarzenia…

Zachęcamy, by nie poprzestawać tylko na jednym spektaklu, lecz by obejrzeć ich więcej i poznać punkt widzenia różnych bohaterów.

Papagena
Jestem Damą Dworu. Ale mogę być też Królową. Jestem aktorką. Śpiewaczką. Mogę być kimkolwiek.

Kim jest aktor i jak wygląda sceniczny świat? To najlepiej wie Papagena. W jej świecie wszystko może się zdarzyć. W jednej chwili jest Damą Dworu, w innej solistką, która opowie o swojej pracy. Zmiana kostiumu na Papagenę, spotkanie scenicznego ukochanego Papagena, poznanie tajemnic króla i królowej. To świat naszej bohaterki. Wybiera w nim jedną z ról. Tę ulubioną. Jaką? Przekonacie się sami…

20 kwietnia, godz. 1o.30 i 12.30 – Odczarowany flet | Papagena – spektakl dla dzieci
Wolfgang Amadeus Mozart

208 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent