Od Józefa Poniatowskiego do Wonder Woman, czyli o bohaterach i superbohaterach

Podchorążówka mapa

niedziela 10.11.2019

Jeśli chcesz poznać bohaterów minionych epok i współczesnych herosów, a także dowiedzieć się, co łączy Józefa Poniatowskiego i Wonder Woman, weź udział w warsztatach, na które zapraszamy dzieci w wieku 9-13 lat i opiekunów.

Czym się różni XIX-wieczna filiżanka z wizerunkiem Józefa Poniatowskiego od kubka, na którym widnieje Kapitan Ameryka? Co łączy obrazy batalistyczne i sceny walki pochodzące z filmów lub komiksów? Podczas warsztatów przyjrzymy się wizerunkom współczesnych herosów i zestawimy je z przedstawieniami bohaterów minionych epok.

Zajęcia rozpoczną się na wystawie „Virtuti Militari” (Podchorążówka), na którą spojrzymy przez pryzmat popkultury. W drugiej części spotkania, w Starej Kordegardzie, stworzymy kolażowe sceny epickie, w których historia połączy się z uniwersum superbohaterów.

Wstęp na warsztaty jest wolny w ramach akcji „Darmowy listopad”, zapisy: edukacja@lazienki-krolewskie.pl (liczba miejsc ograniczona).

Kurs online - Jak zachęcić dziecko do nauki

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

10 listopada 2019, godz. 14:00
Podchorążówka

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Muzeum Łazienki Królewskie

Muzeum Łazienki Królewskie

Lekcje Muzealne Lekcje odbywają się w autentycznych wnętrzach stanisławowskich. Istnieje możliwość rozszerzenia omawianych tematów o prelekcje ilustrowane dużym wyborem slajdów lub o zajęcia w pracowni plastycznej. Cena lekcji muzealnej - 80,- zł/klasa (do 30 osób) Tematy lekcji: 1. Dzień zwyczajny …

Więcej

Adres:

ul. Agrykoli 1
00-460 Warszawa


Kontakt:

(22) 5060 101 (centrala), (22) 5060 183 (rezerwacja)
http://www.lazienki-krolewskie.pl

 
 

Polecamy