Obudź w sobie detektywa w Laboratorium Wyobraźni

Laboratorium Wyobraźni w Poznaniu przy ul. Rubież 46 (Poznański Park Naukowo-Technologiczny) mapa

sobota 25.06.2016 do niedziela 26.06.2016

zostań detektywem

W sobotę, 25 czerwca w Laboratorium Wyobraźni PPNT, mali i duzi odkrywcy będą mogli rozwiązać zagadkę kryminalną. Wystarczy kilka sztuczek chemicznych!

W każdy weekend w Laboratorium Wyobraźni można poeksperymentować, każdy dzień przynosi nowe wyzwania. W tę sobotę (25 czerwca) zapraszamy na zajęcia zatytułowane „Laboratorium Detektywa”. To doskonała zabawa z chemią dla ciekawskich w każdym wieku!

W trakcie zajęć odkrywcy zagadek wcielą się w Detektywa Światowej Klasy i za pomocą eksperymentów, nie tylko pomogą pojmać przestępców, ale też dowiedzą się, jak porozumiewać się bez słów, na czym polega pobieranie odcisków palców i czy złoto można rozpuszczać.

Zajęcia mają na celu pobudzenie ciekawości dziecka w zakresie nauk ścisłych. Scenariusz zajęć obejmuje kilka eksperymentów, które mali odkrywcy mogą przeprowadzić samodzielnie. Doświadczeni animatorzy, zachęcając dzieci do zabawy i wykorzystując naturalne u nich zamiłowanie do działania i zadawania pytań, w prosty sposób tłumaczą chemiczne ciekawostki.

Bilety na warsztaty należy kupić z wyprzedzeniem za pośrednictwem strony wyobraznia.ppnt.poznan.pl. Kupując bilet na pełen pakiet atrakcji goście zwiedzają też Planetarium oraz interaktywną wystawę.

Zajęcia „Laboratorium Detektywa” odbywają się w siedzibie Laboratorium Wyobraźni w Poznaniu przy ul. Rubież 46 (Poznański Park Naukowo-Technologiczny) w sobotę 25 czerwca. Na niedzielę 26 czerwca Laboratorium zaplanowało warsztaty z robotyki. Więcej szczegółów w harmonogramie dostępnym na stronie wyobraznia.ppnt.poznan.pl

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Laboratorium Wyobraźni PPNT

Laboratorium Wyobraźni PPNT

Laboratorium Wyobraźni to pierwsze w Poznaniu centrum popularyzacji nauki, w którym doskonale bawią się i dzieci, i dorośli. W Laboratorium Wyobraźni tłumaczymy zagadki otaczającego nas świata.

Laboratorium Wyobraźni jest otwarte dla indywidualnych zwiedzających w weekendy i …

Więcej

Adres:

ul. Rubież 46, budynek A2, wjazd 3

Kontakt:

735 981 666
wyobraznia@ppnt.poznan.pl
https://wyobraznia.ppnt.poznan.pl/
facebook

Boże Narodzenie z 5.10.15.

Zobacz także