Obrazy do pokoju dziecka – wzory, które rozweselą każdy wystrój

📅 piątek 26.04.2019 do czwartek 02.05.2019
Obrazy do pokoju dziecka – wzory, które rozweselą każdy wystrój

W pokoju żadnego szkraba nie może zabraknąć kolorowych akcentów dekoracyjnych. Wystrój powinien być pogodny, dopasowany do wieku dziecka i odpowiadający jego upodobaniom. Warto podkreślić, że stworzenie właściwej aranżacji wcale nie musi być ani pracochłonne, ani kosztowne. Wystarczy, że sięgniemy po proste i jednocześnie efektowne rozwiązania, a rezultat przejdzie nasze najśmielsze oczekiwania. O pomoc w wyczarowaniu najlepszej stylizacji poprosiliśmy eksperta z Myloview.pl.

Dekoracyjne akcenty w pokoju dziecka mogą pełnić nie tylko rolę ozdobną. Jeśli umiejętnie je dobierzemy, wówczas ich funkcję będziemy mogli znacznie poszerzyć. Sprytnym pomysłem jest wybieranie takich rozwiązań, które mają wielorakie zastosowania. Ledowa lampka nocna nie musi być zwykłą lampką. Swoim kształtem niech przypomina zabawnego stworka. Dywan na podłodze nie musi mieć abstrakcyjnego wzoru. Może przedstawiać widziane z lotu ptaka miasto, stając się znakomitym pretekstem do zabaw samochodzikami. Podobnie wygląda sprawa, gdy w grę wchodzą obrazki do pokoju dziecięcego. Najlepiej zrobimy, gdy wybierzemy takie wzory, które będą albo pełnić funkcję dydaktyczną, albo będą odpowiadać zainteresowaniom malucha. – wyjaśnił nam ekspert od aranżacji wnętrz z Myloview.

W sklepach znajdziemy setki, a nawet tysiące najrozmaitszych wzorów, dlatego wybór konkretnego przedstawienia może być wyzwaniem dla rodzica. Zobaczcie, jakie propozycje wybrał dla nas specjalista, i przekonajcie się, czy sprawdzą się w pokoju Waszej pociechy.

Zwierzaki: te znane i te egzotyczne

obraz dziecięcy mapa

Być może jest nam trudno wyobrazić sobie, jak wyglądają dydaktyczne obrazki na ścianę dla dzieci. W głowie pojawia nam się wizja szkolnych tablic z wykresami, trudnymi nazwami czy matematycznymi równaniami. Tymczasem takie ozdoby mogą być niezwykle przyjemne dla oka. Znakomitym przykładem jest geograficzny wzór z mapą świata. Nie będzie to jednak zwykłe przedstawienie, lecz takie dopasowane do małego szkraba. Zamiast nizin, wyżyn czy łańcuchów górskich kontynenty pokryte są sylwetkami rysunkowych zwierząt. Taki obrazek z pewnością spodoba się wszystkim małym miłośnikom zwierząt, a jego forma sprawi, że dziecko z łatwością zapamięta jakie tereny zamieszkują wybrane gatunki. Świetnym uzupełnieniem takiej dekoracji będą także inne obrazy z wizerunkami egzotycznych zwierzaków, które zawiesimy na sąsiadujących ścianach. Co może się znaleźć na płótnie? Leniwiec, miś polarny, flaming lub pasiasta zebra.

Prosta i przyjemna nauka alfabetu

obraz dzieciecy alfabet

Innym pomysłem są obrazki, które okażą się znakomitym rozwiązaniem, gdy nasz maluch niedługo rozpocznie swoją przygodę z przedszkolem. Będą to kolorowe przedstawienia alfabetu. Im ciekawsza będzie jego forma, tym lepszy efekt uda nam się uzyskać.

Poszczególne litery mogą przypominać klocki do zabawy, nadmuchane baloniki lub złożone z drewnianych deseczek konstrukcje. Mogą także przyjmować najprzeróżniejsze kolory, dzięki czemu staną się niezwykle barwnym akcentem dekoracyjnym. Jeśli pokój szkraba jest wystarczająco przestronny i mamy sporo miejsca na ścianie, wybierzmy wielkoformatowy obraz, na którym znajdą się zarówno duże, jak i małe litery. – poradził nam specjalista z Myloview.

W dziecięcej aranżacji świetnie sprawdzą się także napisy. Typograficzne obrazy to propozycja i dla malucha, i dla nieco większej pociechy.  Nad łóżeczkiem możemy umieścić płótno z napisem „Sweet dreams”, a nad biurkiem dziecka, która rozpoczęło już naukę w szkole, dekorację z hasłem „Follow your dreams”.

Motoryzacja dla najmłodszych

obraz dzieciecy samochody

Obrazki do pokoju dziecięcego mogą także odpowiadać zainteresowaniom naszej pociechy. Jeśli maluch nie tylko uwielbia bawić się samochodzikami, ale jest żywo zainteresowany tym, co znajduje się pod maską auta i co sprawia, że tak wielki pojazd może się poruszać, to znaczy, że mamy do czynienia z prawdziwym fanem motoryzacji. W pokoju takiego szkraba powinna pojawić się więc odpowiednia dekoracja. Zawieśmy na ścianie nie jeden i nie dwa, ale trzy obrazki prezentujące  kolorowe samochody. W zależności od wieku szkraba niech będą to albo rysunkowe przedstawienia, albo zdjęcia prawdziwych aut. Motoryzacja to jednak nie tylko cztery kółka. Dziecko może być także zafascynowane samolotami, które ogląda na niebie, balonami na gorące powietrze, które może podziwiać przy okazji specjalnych wydarzeń lub wielkimi statkami, które zobaczyło na wakacjach nad morzem. Możliwości jest wiele, wybierzmy więc takie obrazki, które na pewno spodobają się naszemu dziecku.

Dekoracja jak z innej planety

obraz planety

A jeśli pod naszym dachem mieszka mały marzyciel, który uwielbia patrzeć w gwiazdy, lub mały naukowiec, który zafascynowany jest oglądanymi przez teleskop planetami? Wówczas strzałem w dziesiątkę będzie kosmiczny obraz. Na co się zdecydować? Na to pytanie odpowie nam ekspert:

Wybór może być naprawdę trudny. W pierwszej kolejności zastanówmy się, czy chcemy nieziemski rysunek, czy raczej zapierającą dech w piersiach fotografię. Na dziecięcej ilustracji może się znaleźć nasz Układ Słoneczny z kolorowymi planetami niczym piłki do zabawy lub przemierzająca wszechświat rakieta z astronautą na pokładzie. Na zdjęciu z kolei będzie tęczowa mgławica lub hipnotyzująca czarna dziura i takie propozycje sprawdzą się raczej w wystroju nieco większego dziecka.

Aranżacja dziecięcego pokoju powinna być nie tylko efektowna, ale także praktyczna. By ozdoby szybko się nie znudziły naszemu szkrabowi, postawmy na takie rozwiązania, które będą pomagały mu się rozwijać lub będą korespondować z jego pasjami. Wówczas będziemy mieć pewność, że dokonaliśmy najlepszego wyboru.

Materiał powstał we współpracy z firmą Myloview.pl