Obóz Naukowy Politechniki Warszawskiej – zapisy

Piękna Góra koło Giżycka mapa

czwartek 16.05.2019 do środa 29.05.2019

Obóz Naukowy Politechniki Warszawskiej

To już dziesiąta, jubileuszowa edycja Obozu Naukowego Politechniki Warszawskiej. Tegoroczny obóz naukowo-rekreacyjny dla młodzieży odbędzie się w Pięknej Górze koło Giżycka w pięciu terminach między 20 lipca a 19 sierpnia 2019 r. W tym roku po raz pierwszy odbędzie się turnus dla uczniów po 5 i 6 klasie szkoły podstawowej.

Podobnie jak w poprzednich latach, Obóz skierowany jest do uczniów zainteresowanych naukami ścisłymi i technicznymi oraz planujących studiowanie na Politechnice Warszawskiej lub innej uczelni technicznej. W trakcie Obozu każdy uczestnik weźmie udział w jednym z 25-godzinnych warsztatów z zakresu nauk ścisłych i technicznych: Anatomia, Astrofizyka, Astronomia, Biochemia, Drony, Chemia ogólna, Chemia praktyczna, Chemiczne tajniki przyrody, Data Science, Elektro-fizyka, Fizyka eksperymentalna, Mały wieki mikroświat, Matematyka w fizyce, Modelowanie i druk 3D, Modelowanie molekularne, Programowanie dla początkujących, Programowanie gier komputerowych, Programowanie robotów, Symulacje komputerowe w naukach ścisłych, Technologia chemiczna.

Program warsztatów został opracowany w taki sposób, aby osoby biorące udział w dwóch turnusach mogły uczestniczyć w warsztatach o zbliżonej tematyce np. Anatomia i Biochemia, Chemia ogólna i Technologia chemiczna,  Drony i Modelowanie i druk 3D lub Programowanie dla początkujących i Programowanie gier komputerowych. Pozwoli im to jeszcze lepiej zgłębić dziedzinę, którą się interesują.

Każdy warsztat charakteryzuje się starannie opracowanym programem, łączącym elementy teoretyczne i praktyczne, co zachęci młodzież do aktywnego uczestniczenia w zajęciach. Warsztaty będą prowadzone przez pracowników naukowo-dydaktycznych Politechniki Warszawskiej, absolwentów oraz studentów ostatnich lat studiów, działających w kołach naukowych tej uczelni.

Poza warsztatami naukowymi, które będą realizowane w pierwszej części dania, na uczestników Obozu czeka wiele atrakcyjnych zajęć w godzinach popołudniowych i wieczornych. Zajęcia sportowe i integracyjne takie jak piłka nożna i siatkowa, pływanie kajakami, granie w planszówki, ognisko i dyskoteka na plaży, to tylko część propozycji. Przewidziana została również dodatkowa dawka wiedzy i atrakcji m.in.: warsztaty oraz wykłady popularno-naukowe.

Organizatorem Obozu jest Fundacja Inceptio, a oficjalnym partnerem Politechnika Warszawska, Stowarzyszenie Studentów i Absolwentów Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej KLATRAT oraz Klub Astronomiczny Almukantarat.

Więcej informacji na temat Obozu znajduje się na stronie internetowej: www.oboznaukowy.edu.plObóz Naukowy Politechniki Warszawskiej

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Fundacja Inceptio Warszawa - obozy naukowe dla dzieci

Fundacja Inceptio

Fundacja Inceptio powstała w grudniu 2011 r. z inicjatywy grupy absolwentów Politechniki Warszawskiej, którzy w czasie studiów byli zaangażowani w działalność społeczną na rzecz środowiska studenckiego. Chcieli podzielić się z młodymi ludźmi swoimi pasjami …

Więcej

Adres:

ul. Adama Branickiego 9/146, 02-972 Warszawa

Kontakt:

biuro.inceptio@gmail.com
https://inceptio.org.pl/

ZOBACZ TAKŻE:naukowewakacjewyjazdy

Zobacz także