Obchody urodzin Łodzi w Muzeum Miasta Łodzi

📅 piątek 23.07.2021 do niedziela 25.07.2021
Ferie w Muzeum Miasta Łodzi i Muzeum Sportu
23 lipca (piątek), godz.17:00

Pałac na piątek – cykl wakacyjnych oprowadzań po wnętrzach Pałacu Izraela Poznańskiego

Prowadzenie: Cezary Pawlak

Bilety: 7 zł /os. (bilet normalny) 5 zł/ os. (bilet ulgowy)

Limit: zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami

Zwiedzanie Pałacu Izraela Poznańskiego wraz z przewodnikiem, który w oparciu o zabytkowe wnętrza, wybrane eksponaty oraz wątki prezentowane na wystawie „Łódź w Europie. Europa w Łodzi. Ziemia obiecana wczoraj i dziś” opowiadać będzie o historii narodzin miasta, jego średniowiecznej metryce i XIX-wiecznej karierze.

24 lipca (sobota), godz. 14:00

Strefa Metropolia: początki i rozwój Łodzi do 1989 roku – inauguracja cyklicznych kuratorskich oprowadzań tematycznych po wystawie “Łódź w Europie. Europa w Łodzi. Ziemia obiecana wczoraj i dziś”

Prowadzenie: Anna Łagodzińska-Pietras

Bilety: 7 zł/ os. (bilet normalny), 5 zł/ os. (bilet ulgowy)

Limit: zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami

Urodziny Łodzi to doskonała okazja, by zainaugurować cykl kuratorskich oprowadzań tematycznych po nowej historycznej wystawie stałej w Muzeum Miasta Łodzi pt. „Łódź w Europie. Europa w Łodzi. Ziemia obiecana wczoraj dziś”. Podczas pierwszego okolicznościowego spotkania skupimy się na zwiedzeniu strefy Metropolia, która opowiada o powstaniu, rozwoju i licznych przeobrażeniach miasta do 1989 roku.

25 lipca (niedziela), godz. 12.00 (I tura) i 14.00 (II tura)

Oprowadzanie po wystawie czasowej pt. „Łodzianin w podróży”

Prowadzenie: Beata Kamińska, Sebastian Glica

Bilety: 7 zł / os. (bilet normalny), 5 zł/ os. (bilet ulgowy)

Limit: zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami

Kuratorskie oprowadzanie po wystawie czasowej „Łodzianin w podróży”, podczas którego zostaną przedstawione różnorodne wątki i oblicza podróży oraz wyjazdów turystycznych łodzian do wybuchu II wojny światowej. Podczas spotkania będą zaprezentowane i opatrzone kuratorskim komentarzem m.in. akcesoria podróżne, dokumenty podróżnych, materiał ikonograficzny i przestrzenne obiekty związane z tematyką wyjazdów krajowych i zagranicznych mieszkańców dawnej Łodzi.