O krok od antyku – zajęcia dla szkół

Warszawa

poniedziałek 25.01.2021 do poniedziałek 01.02.2021

O krok od antyku - zajęcia dla szkół

Znajomość historii i kultury starożytnej zawsze była podstawą rzetelnej edukacji. Aby wspomóc szkoły w przekazywaniu uczniom wiedzy z tego zakresu przygotowaliśmy wielowymiarowy projekt pod tytułem O KROK OD ANTYKU.

Projekt realizujemy w roku szkolnym 2020/2021 i kierujemy go do starszych klas szkół podstawowych. Jego celem jest poszerzenie wiadomości z zakresu HISTORII STAROŻYTNEJ.

W ramach projektu klasa:

  • otrzyma dostęp do 14 zdalnych (nagranych, do odtworzenia w dowolnym momencie) lekcji dotyczących historii starożytnej Grecji i Rzymu
  • Weźmie udział w 2 wykładach on – line na temat historii starożytnej
  • Spróbuje swych sił w konkursie historyczno – plastycznym, w którym nagrodą dla 5 zwycięskich klas jest wycieczka po Warszawie w poszukiwaniu motywów antycznych w przestrzeni stolicy.

Tematyka lekcji została ułożona tak, aby przybliżyć uczniom głównych bohaterów epoki, których dokonania stanową podwaliny kultury europejskiej i zarazem opowiedzieć o najciekawszych wydarzeniach, starając się przedstawić ciekawostki zarówno z terenu starożytnej Grecji jak i Rzymu.

Powyższe lekcje (każda po 45 minut) można odtworzyć w szkole na lekcji historii/języka polskiego/ kółku historycznym lub też w domu. Wystarczy do tego komputer z dostępem do Internetu. Lekcje są dostępne po zalogowaniu się do platformy e-learningowej. Co dwa tygodnie, poczynając od 1.12.2020, pojawia się tam kolejna lekcja. Lekcja składa się z krótkiego wprowadzenia przez wykładowcę oraz zadań utrwalających i sprawdzających wiedzę.

Więcej informacji i formularz zgłoszeniowy:

https://www.duch.edu.pl/index.php/component/content/article?id=754

Jesteśmy też do Państwa dyspozycji:

MAIL:  uniwersytet@duch.edu.pl

TEL: 692 981 439

PROJEKT DOFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW BIURA EDUKACJI M.ST.WARSZAWY

 

 

 

 

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
O krok od antyku – zajęcia dla szkół

Fundacja Dziecięcy Uniwersytet Ciekawej Historii

Fundacja Dziecięcy Uniwersytet Ciekawej Historii powstała, aby przekazywać dzieciom i młodzieży wiedzę z zakresu historii Polski oraz historii świata w ciekawy i nowoczesny sposób. Fundacja prowadzi liczne projekty edukacyjne, największym z nich jest DZIECIĘCY UNIWERSYTET CIEKAWEJ HISTORII …

Więcej

Adres:

ul. Zielna 39 (Budynek PASTy)
pokój 902, IX piętro, domofon 6.
00-108, WarszawaKontakt:

uniwersytet@duch.edu.pl
http://www.duch.edu.pl
facebook

Wiosenne kurtki 5.10.15