O chwastach jadalnych wykłady na trawie w Parku Sienkiewicza

Park im. Henryka Sienkiewicza mapa

czwartek 09.06.2016

50 zł

O chwastach jadalnych wykłady na trawie - Roślinne Porady

Podczas spotkania z cyklu “Chwasty jadalne” porozmawiamy na temat najpopularniejszych chwastów, które są niedoceniane przez nas, a były wykorzystywane w kuchni i domowej apteczce od tysięcy lat. Wykład poprowadzi Sebastian Kulis, twórca serwisu „Roślinne porady”.

09.06.2016, godz. 19:00-21:00

Sebastian Kulis, twórca strony „Roślinne porady“ zaprasza na trawnik w parku Sienkiewicza, gdzie siedząc na kocach, będzie można porozmawiać o jadalnych chwastach. W razie złej pogody, wykłady odbędą się w jednym z lokali na Off Piotrkowskiej.
Pierwsza część wykładu będzie się składać z części teoretycznej: opowiemy sobie gdzie zbierać kwiaty na syrop, jak suszyć i przechowywać prawidłowo zioła lub o tym, jak każda część rośliny, ma swój określony czas zbioru. Jak je konserwować, jak nimi aromatyzować i wykorzystać w domu na co dzień.

Następnie zacznie się degustacja sezonowych chwastów z pól, łąk i lasów. Będziemy mieć przed sobą świeżo zerwane dzikie rośliny jadalne, które są łatwe do rozpoznania, trudne do pomylenia z innymi roślinami, a przede wszystkim takie, które znajdziemy na łące w lesie i w środku miasta w parku. Listków skosztujemy w towarzystwie domowego, ziołowego chleba i chwastnej oliwy.

Zapisy obowiązkowe: roslinnezapisy@gmail.com
Ilość miejsc ograniczona

Odwiedź wydarzenie na Facebooku: www.facebook.com/events/1082385458484684/

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie

Boże Narodzenie z 5.10.15.

Zobacz także