O Chopinie na antenie – Polskie Radio Dzieciom zaprasza

czwartek 07.10.2021 do poniedziałek 18.10.2021

O Chopinie na antenie - Polskie Radio Dzieciom zaprasza

W związku z 18. Międzynarodowym Konkursem Pianistycznym im. Fryderyka Chopina Polskie Radio Dzieciom zaprasza na specjalny cykl audycji „Muzyczne podróże” poświęcony temu wyjątkowemu wydarzeniu. Prowadzenie: Martyna Sojka i Iza Żukowska.

18. Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina to ważne święto dla świata muzycznego, ale także moment, kiedy każdy może odnaleźć w sobie melomana. Poza Filharmonią Narodową w Warszawie nasze domy stają się na ten czas prywatnymi salami koncertowymi. Jak podkreślają dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom to bardzo dobry edukacyjny czas, ponieważ są blisko znakomitych pianistów, komentatorów, dowiadując się wiele nie tylko o samym Konkursie, ale także i o samej muzyce tego wybitnego polskiego kompozytora. To swego rodzaju teoria połączona z praktyką. W ich odczuciu to najlepsza okazja do zakochania się w muzyce na zawsze.

Polskie Radio Dzieciom, pragnąc być blisko wydarzeń 18. Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina, chce w możliwie najbardziej przystępny sposób przekazać słuchaczom anteny wiele muzycznych tajemnic. Konkurs ten kryje w sobie wiele pięknych historii, ukazuje nam wspaniałe postaci, a do tego jego prawie stuletnia tradycja każdego roku fascynuje jeszcze bardziej. Ponieważ kochamy przekazywać wiedzę muzyczną dzieciom jest nam niezwykle miło przekazywać te cudowne Chopinowskie wieści – dodaje Martyna Sojka – dziennikarka Polskiego Radia Dzieciom.

Polskie Radio Dzieciom przygotowało specjalny cykl audycji poświęcony 18. Międzynarodowemu Konkursowi Pianistycznemu im. Fryderyka Chopina – w „Muzycznych podróżach”, który potrwa do 18 października. Martyna Sojka oraz Iza Żukowska opowiedzą o poszczególnych etapach wydarzenia, przedstawią ich charakterystykę oraz podsumowania: 7 października, 11 października, 14 października, 18 października, a 21 października przedstawią zwycięzcę Konkursu). Antena zachęca także do wzięcia udziału w zabawie plastycznej polegającej na stworzeniu rysunku podczas słuchania utworów Chopina w „Muzycznych podróżach” emitowanych 18 października i 21 października. Foto pracy plastycznej należy przesłać na adres dzieci@polskieradio.pl Galerię będzie można obejrzeć na FB oraz na stronie stacji. Polskie Radio Dzieciom zaprasza do wspólnego odkrywania muzyki klasycznej.

  • Audycje „Akademia Muzyczna” do wysłuchania tutaj
  • Polskie Radio, patron medialny 18. Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina, zaprasza na relacje, wywiady oraz na bezpośrednie transmisje, które emituje Dwójka – współorganizator Konkursu. Poświęcone mu pasma ma również: Polskie Radio Chopin oraz Jedynka, Trójka i Czwórka, a wszystkie audycje znaleźć można w specjalnym serwisie multimedialnym.
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie