Nuty z Huty – letnie, plenerowe koncerty przed NCK

Nowohuckie Centrum Kultury mapa

niedziela 28.07.2019

letnie, plenerowe koncerty przed NCK

Zapraszamy na Scenę Letnią – cykl wakacyjnych koncertów plenerowych, w pogodne niedzielne wieczory, przed Nowohuckim Centrum Kultury.

Tegoroczna edycja Sceny pod hasłem: NUTY Z HUTY to wyjątkowy sposób na świętowanie 70-lecia Nowej Huty! NCK zaprosiło do współpracy artystów związanych z dzielnicą tworząc przekrojowy program, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Siedem koncertów, otoczenie pięknej zieleni, plac pełen foodtrucków i wakacyjne słodkie „niecnierobienie”… czego chcieć więcej?

Do zobaczenia na koncertach!

LIPIEC

PREIZOL BAND

28 lipca (niedziela), g. 18.00, scena plenerowa NCK

Koncert z rockowo-bluesowym zacięciem. PREIZOL BAND zaprezentuje autorskie kompozycje z wyczuwalnymi echami BB Kinga i Erica Claptona.

PREIZOL BAND – bluesowo-rockowy zespół, na krakowskiej scenie muzycznej obecny nieprzerwanie od 2007 r. Autorskie, oryginalne teksty i własna muzyka to niewątpliwie największe atuty zespołu.

Grażyna Duda – wokal
Dawid Płoskonka – gitara
Robert Konrak – gitara Mariusz Piękoś – harmonijka ustna
Adam Szydło – bas
Paweł Michalewski – perkusja

SIERPIEŃ

ADAM GRZANKA i Goście

4 sierpnia (niedziela), g. 18.00, scena plenerowa NCK

Pełny niespodzianek koncert na dobry początek sierpnia! Adam Grzanka wraz z gośćmi sprawią, że wieczór przed Nowohuckim Centrum Kultury na pewno nie będzie należał do nudnych.

Wystąpią:
Bohater – nowohucki wokalista, autor tekstów, kompozytor, producent. Grywa na wiertarce. To zdecydowanie niedefiniowalny twórca swobodnie poruszający się w wielu gatunkach muzycznych, nieustannie tworzący nowe, odważne projekty. Wraz z jazzowym gitarzystą Ryszardem Styłą (Laboratorium, A. Zaucha, Wolna Grupa Bukowina) współtworzy duet JaZzEwoLucJe. Muzycy mają na koncie album wydany w 2013 roku, bardzo pozytywnie przyjęty przez fanów i środowisko muzyczne. Oprócz autorskiej twórczości, Bohater komponuje muzykę na potrzeby filmu, teatru, słuchowisk oraz projektów multimedialnych. W zależności od potrzeb tworzy wpadające w ucho melodie, elektroniczne faktury bądź rozbudowane orkiestrowe aranżacje.
LAJOSZ – nowohucki raper, na scenie w duecie z Bohaterem i orkiestrą
Nowa Huta Mish-Mash Band – orkiestra mobilna, która wykona hymn NH
Zespół FLUE – czyli FOUR PEOPLE ONE LOVE FOR MUSIC, który łącząc instrumenty klawiszowe, bas, perkusję, pady perkusyjne, gramofony oraz sampler proponuje dźwięki umiejscowione pomiędzy oldschoolem, a nowoczesnością.

LIDIA JAZGAR Z ZESPOŁEM

11 sierpnia (niedziela), g. 18.00, scena plenerowa NCK

Scenę plenerową przejmuje krakowska grupa muzyczna o ponad 30-letniej tradycji, założona przez Lidię Jazgar i Ryszarda Bączka. Muzyka GALICJI to autorskie propozycje, wsparte także tekstami zaprzyjaźnionych poetów.

Lidia Jazgar – śpiew
Ryszard Brączek – gitara
Michał Gąsiorowski – gitara
Rafał Mazur – gitara basowa
Gertruda Szymańska – perkusja, instrumenty perkusyjne

AGATA ŚLAZYK

18 sierpnia (niedziela), g. 18.00, scena plenerowa NCK

W programie koncertu „Gdzieś na ulicy nienazwanej… Pieśni Piwnicy pod Baranami” pojawią się nie tylko prawdziwe „piwniczne hymny”, ale także kompozycje zainspirowane poezją Bolesława Leśmiana, Haliny Poświatowskiej, Wiesława Dymnego i Agnieszki Osieckiej, utwory Zygmunta Koniecznego – m.in. „Taka głupia to ja już nie jestem”, „Jaki śmieszny jesteś pod oknem”, „Ta nasza młodość”, czy utwory Jana Kantego Pawluśkiewicza.

Agata Ślazyk – artystka, która łączy w sobie wielki temperament z ogromną wrażliwością oraz wybitnym warsztatem wokalnym. Proponuje w swoich koncertach niezwykłe spektrum nastrojów, od delikatnych ballad, które śpiewa akompaniując sobie na gitarze, po dynamiczne, wręcz rockowe kompozycje. Koncertowała w Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Niemczech i Austrii. Piosenki z autorskiej płyty: „Znów za długo spałam”, „To daje mi pewność”, „Z sercem na dłoni”, dzięki głosom słuchaczy znalazły się na szczycie Alternatywnej Listy Przebojów Radia Kraków (więcej informacji: www.agataslazyk.pl)

Agata Ślazyk – gitara, wokal
Tomasz Kmiecik – fortepian
Michał Chytrzyński – skrzypce
Krzysztof Wyrwa – gitara basowa
Michał Peiker – perkusja

LESZEK WÓJTOWICZ

25 sierpnia (niedziela), g. 18.00, scena plenerowa NCK

Liryczny koncert na scenie plenerowej – Leszek Wójtowicz z recitalem autorskim „Moja Litania”.

Leszek Wójtowicz – związany od lat z Piwnicą pod Baranami poeta, pieśniarz, gitarzysta i autor muzyki. Swój pierwszy recital autorski pt. „Niepewna pora” przedstawił krakowskiej publiczności w listopadzie 1980 r. Swoje recitale prezentował zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami, czyli w Paryżu, Wiedniu, Kuwejcie, Dubaju, Abu Dhabi, Magnitogorsku, Nowym Jorku, Pittsburgu, Waszyngtonie i Baltimore. Uhonorowany licznymi odznaczeniami, m. in.: Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski,  Srebrnym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis, Medalem Niezłomnym w Słowie, Złotą Odznaką Honorową Województwa Małopolskiego,  Medalem „Dziękujemy za Wolność”.

Na wszystkie koncerty wstęp wolny!

Nuty z Huty – letnie, plenerowe koncerty przed NCK

Nowohuckie Centrum Kultury

Nowohuckie Centrum Kultury to instytucja, która od ponad trzydziestu lat nakręca kulturę w Krakowie. Rok w rok odbywa się w nim półtora tysiąca przedstawień, festiwali, wystaw, wykładów i konferencji - dla trzystu tysięcy ludzi.  …

Aleja Jana Pawła II 232