Nuty z Huty – letnie, plenerowe koncerty przed NCK

Nowohuckie Centrum Kultury mapa

niedziela 25.08.2019

letnie, plenerowe koncerty przed NCK

Zapraszamy na Scenę Letnią – cykl wakacyjnych koncertów plenerowych, w pogodne niedzielne wieczory, przed Nowohuckim Centrum Kultury.

Tegoroczna edycja Sceny pod hasłem: NUTY Z HUTY to wyjątkowy sposób na świętowanie 70-lecia Nowej Huty! NCK zaprosiło do współpracy artystów związanych z dzielnicą tworząc przekrojowy program, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Siedem koncertów, otoczenie pięknej zieleni, plac pełen foodtrucków i wakacyjne słodkie „niecnierobienie”… czego chcieć więcej?

Do zobaczenia na koncertach!

LESZEK WÓJTOWICZ

25 sierpnia (niedziela), g. 18.00, scena plenerowa NCK

Liryczny koncert na scenie plenerowej – Leszek Wójtowicz z recitalem autorskim „Moja Litania”.

Leszek Wójtowicz – związany od lat z Piwnicą pod Baranami poeta, pieśniarz, gitarzysta i autor muzyki. Swój pierwszy recital autorski pt. „Niepewna pora” przedstawił krakowskiej publiczności w listopadzie 1980 r. Swoje recitale prezentował zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami, czyli w Paryżu, Wiedniu, Kuwejcie, Dubaju, Abu Dhabi, Magnitogorsku, Nowym Jorku, Pittsburgu, Waszyngtonie i Baltimore. Uhonorowany licznymi odznaczeniami, m. in.: Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski,  Srebrnym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis, Medalem Niezłomnym w Słowie, Złotą Odznaką Honorową Województwa Małopolskiego,  Medalem „Dziękujemy za Wolność”.

Na wszystkie koncerty wstęp wolny!

Nuty z Huty – letnie, plenerowe koncerty przed NCK

Nowohuckie Centrum Kultury

Nowohuckie Centrum Kultury to instytucja, która od ponad trzydziestu lat nakręca kulturę w Krakowie. Rok w rok odbywa się w nim półtora tysiąca przedstawień, festiwali, wystaw, wykładów i konferencji - dla trzystu tysięcy ludzi.  …

Aleja Jana Pawła II 232