Nudzi – Misie. Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci i Młodzież

Centrum Kultury AGORA mapa

środa 30.10.2019 do sobota 30.11.2019

Nudzi - Misie. Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci i Młodzież

Kubuś Puchatek, niedźwiedź Wojtek, miś Paddington i inne znane, lubiane misie to nasi przyjaciele od dziecka. Kochamy je za poczucie bezpieczeństwa czy niezapomniane przygody. To bez wątpienia nasze najsympatyczniejsze zabawki i przytulanki oraz niezastąpione postacie z bajek i baśni, które od wielu lat dzielą nasze radości, smutki i tajemnice – wydawałoby się, że misie towarzyszą nam od zawsze.

„Nudzi-Misie” to hasło tegorocznej edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży, którego tematem są wszelakie misie i niedźwiedzie.

Konkurs ma za zadanie promować twórczą aktywność młodych artystów, rozwijać ich wyobraźnię, pomysłowość i abstrakcyjne myślenie odnośnie wielobarwnej sylwetki Misia.

Tytuł podany w formie żartobliwej gry słownej ma sprawić, że uczestnicy mogą podejść do tematu nie tylko w sposób tradycyjny, ale również w mniej konwencjonalny i oderwany od prawdziwego wizerunku znanych nam przyjaciół. Prace będą oceniane pod względem doboru środków wyrazu plastycznego, oryginalność i sposobu interpretacji tematu oraz walorów estetycznych.

Konkurs oceniany będzie w czterech kategoriach wiekowych:

  • dzieci w wieku  6 lat
  • dzieci w wieku  7-9 lat
  • dzieci w wieku 10- 12 lat
  • młodzież w wieku 13-16 lat

Czekamy na prace z zakresu malarstwa, grafiki, rysunku, rzeźby, płaskorzeźby, kolażu i innych technik własnych. Zapraszamy do twórczej oraz kreatywnej interpretacji tematu.

Informacje: Karolina Sikorakarolina.sikora@ckagora.pltel. 71 325-14-83, wew. 109

Nadsyłanie prac/ 30.10.2019 – 13.02.2020
Rozstrzygnięcie konkursu/ 21.02.2020
Wernisaż/ 6.03.2020 /godz. 13.00 /galeria CK AGORA

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Centrum Kultury Agora

Centrum Kultury AGORA

Nowa siedziba Centrum Kultury AGORA przy ul. Serbskiej 5a - razem z sąsiadującymi Centrum Informacyjno - Bibliotecznym i Restauracją - została zaprojektowana i zbudowana według standardów europejskich. Pomieszczenia i sale w budynku są klimatyzowane i …

Więcej

Adres:

ul. Serbska 5a
Wrocław


Kontakt:

71 326 15 31
sekretariat@ckagora.pl
http://www.ckagora.pl