Nowy sezon w Starochorzowskim Domu Kultury

Starochorzowski Dom Kultury logo
Starochorzowski Dom Kultury oddział Chorzowskiego Domu Kultury

ul. Siemianowicka 59, 41 – 503 Chorzów, www.sdk.org.pl

Informacje i rezerwacja miejsc:

Agnieszka Pielok – Opara

tel. 32 247 39 58, agnieszka_pielok@chck.pl

Lekcje Rysunku i Malarstwa dla początkujących i zaawansowanych
Poznać, opanować i doskonalić zasady rysunku, malarstwa i grafiki warsztatowej to główne cele tych zajęć, które są skierowane do młodzieży i dorosłych.
Mała Akademia Plastyki

Zabawa plastyką ma być przyjemnością, która nauczy wrażliwości, będzie rozwijać kreatywność, samodzielność myślenia, swobodę pracy i zdolności manualne.
Indywidualne lekcje Śpiewu

Zajęcia skierowane do osób o ponadprzeciętnych zdolnościach muzycznych, które mają
ukończone 12 lat i marzą o występach w świetle reflektorów.

Zespoły wokalne „GWAR” i „Fresco”

Zajęcia dla początkujących i zaawansowanych, którzy czują w sobie chęć muzykowania – zarówno dla tych, którzy stawiają pierwsze kroki, jak i dla tych zaawansowanych wokalnie.

Lekcje gry na gitarze (indywidualne i zespołowe)
Podczas lekcji wykorzystywane są innowacyjne metody nauczania z wykorzystaniem podkładów muzycznych lub akompaniamentu „na żywo”.

„Graffiti”

To propozycja dla dziewcząt chcących sprawdzić się w czasie wykonywania żywiołowych układów taneczno-gimnastycznych do najnowszych hitów muzyki popularnej.

Chór Mieszany „GWIAZDA”

Ta grupa wokalna już od ponad stu lat gromadzi osoby dla których śpiew chóralny to pasja i radość w jednym.

Komputer bez tajemnic

To jest propozycja dla osób dorosłych chcących zaznajomić się z tajnikami urządzenia, bez którego obecnie bardzo trudno się obejść.

Warsztaty Ceramiczne

Członkowie sekcji ceramicznej pod okiem instruktora tworzą rzeźby, figurki i wszelkiego rodzaju przedmioty użytkowe z gliny. W czasie zajęć poznają różne techniki pracy z tym tworzywem. Swoje prace prezentują podczas wystaw w Starochorzowskim Domu Kultury.

Teatr Lalki i Aktora”Gaduły”
Prowadzone przez aktorkę Teatru Rozrywki, panią Martę Tadlę-Orłowską, „Gaduły” to propozycja dla dzieci i młodzieży chcących zapoznać się z pracą teatru lalkowego albo rozwijać swoje zainteresowania związane z tą dziedziną sztuki.

„Uśmiech”

To zajęcia twórcze dla przedszkolaków. Podczas zajęć dzieci spróbują swoich sił w śpiewie, różnych technikach plastycznych, rzeźbie, aktorstwie, projektowaniu mody i fotografii. Ponadto nieobce im będą malarstwo, muzyka klasyczna i literatura

„Ptysie”
Zajęcia dla dzieci od 26 do 36 miesiąca życia to miejsce, gdzie maluchy będą miały okazję w wesoły i twórczy sposób wkroczyć w grupę rówieśników przy aktywnym udziale rodziców.

„PLIE”
Grupa taneczno – baletowa dla dzieci od 5 do 12 roku życia.

Balet i ćwiczenia rytmiczne uzupełniane są innymi technikami tanecznymi, takimi jak taniec współczesny i charakterystyczny. Celem tych zajęć jest rozwijanie rytmicznego i estetycznego ruchu, wrażliwości na piękno tańca, wyrobienie nawyku prawidłowej postawy, zapobieganie płaskostopiu przez ćwiczenie stóp oraz twórcze spędzanie czasu w grupie rówieśniczej.

TEATR TRIP podróże ze sceną

Laboratorium pracy twórczej to cykl warsztatów z pogranicza teatru oraz dramy.

Opiekunowie ze swoimi dziećmi będą mieli szansę sprawdzić się w roli aktorów. Stworzą wspólnymi siłami własny spektakl teatralny.