Nowy Rok w Wiedniu, Ostatki w Krakowie. Pożegnanie karnawału z Operą Krakowską

Opera Krakowska mapa

wtorek 01.03.2022

Nowy Rok w Wiedniu, Ostatki w Krakowie. Pożegnanie karnawału z Operą Krakowską

Opera Krakowska zaprasza na tradycyjny koncert zamykający karnawał „Nowy Rok w Wiedniu, Ostatki w Krakowie”. Najpiękniejsze fragmenty operowe i operetkowe oraz standardy latynoamerykańskie wypełnią gmach przy ul. Lubicz 1 marca 2022 r. o godz. 18.30. Nie zabraknie też piosenek autorstwa gościa specjalnego wieczoru – Andrzeja Zaryckiego.

Jedną z tradycji Opery Krakowskiej jest świętowanie ostatnich chwil karnawału wspólnie z Widzami – w szampańskim nastroju, przy dźwiękach najpiękniejszych fragmentów ze słynnych oper i operetek. W programie tegorocznego koncertu znajdą się arie i duety z dzieł takich kompozytorów jak Imre Kálmán, Franz Lehár, Johann Strauss, Jacques Offenbach, a także Giacomo Puccini, Gioacchino Rossini czy Giuseppe Verdi. Zabrzmią również standardy latynoamerykańskie w symfoniczno-operowych aranżacjach czy popularne pieśni neapolitańskie. Atrakcją wieczoru będą utwory autorstwa gościa specjalnego koncertu, Andrzeja Zaryckiego – znakomitego kompozytora, aranżera, kierownika muzycznego i pedagoga, który dla sceny naszego teatru stworzył muzykę do spektaklu rodzinnego „Muzyka i Magia”. Jego dorobek artystyczny stanowi m.in. oprawa muzyczna do ponad 300 przedstawień teatralnych i telewizyjnych, a także ponad 350 piosenek – w tym takich utworów jak Skrzypek Hercowicz” i „Sur le pont d’Avignon” z repertuaru Ewy Demarczyk.

Jak co roku, nie zabraknie poczucia humoru, radosnych, żywiołowych rytmów i muzycznych żartów z przymrużeniem oka. Opera Krakowska zaprasza do wspólnej zabawy – w gmachu przy ul. Lubicz 48 niezmiennie królują radość i muzyka!

Koncert „Nowy Rok w Wiedniu, Ostatki w Krakowie”, 1 marca 2022, g. 18.30, Opera Krakowska (Duża Scena)

Obsada:
Monika Korybalska
Agnieszka Kuk
Paula Maciołek
Katarzyna Oleś-Blacha
Iwona Socha
Jarosław Bielecki
Tomasz Kuk
Michał Kutnik
Adam Szerszeń

Orkiestra Opery Krakowskiej
dyrygent: Tomasz Tokarczyk
Kierownictwo artystyczne: Bogusław Nowak, Tomasz Tokarczyk, Bożena Pędziwiatr

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Nowy Rok w Wiedniu, Ostatki w Krakowie. Pożegnanie karnawału z Operą Krakowską

Opera Krakowska

Tradycja sztuki operowej w Krakowie liczy ponad dwieście lat. Natomiast Opera Krakowska jako instytucja została powołana do życia w 1954 roku i premierą "Rigoletta" Verdiego w sali Domu Żołnierza przy ul. Lubicz 48 rozpoczęła swoją …

Więcej

Adres:

ul. Lubicz 48
31-512 Kraków


Kontakt:

(12) 296 62 60; (12) 296 62 61
bilety@opera.krakow.pl
http://www.opera.krakow.pl
facebook