Nowy Hewelion na Szlaku Gdańskich Lwów

Gdańsk: ZOO, Stadion Energa Gdańsk, molo w Gdańsku, Gdańskie Centrum Informacji Turystycznej oraz Port Lotniczy Gdańsk. Centrum Hewelianum mapa

poniedziałek 18.07.2016 do środa 31.08.2016

hewelion 2016 gdańsk

W piątek, pierwszego lipca o godz. 10:00 w Centrum Hewelianum, odsłonięta zostałac kolejna figurka Heweliona. Tym razem lwiątko będzie przypominało samego Jana Heweliusza. Warto przypomnieć, że Hewelion to bohater szlaku turystycznego, którego pomysłodawcą jest Gdańska Organizacja Turystyczna.

 

Wędrówka trwa

Dotychczas Hewelion odwiedził już ZOO, Stadion Energa Gdańsk, molo w Gdańsku, Gdańskie Centrum Informacji Turystycznej oraz Port Lotniczy Gdańsk. Centrum Hewelianum to już szóste miejsce, do którego zawita małe lwiątko. Jego rzeźba, wykonana z brązu przez gdańskiego rzeźbiarza Tomasza Radziewicza, stanie nieopodal głównego placu fortu – majdanu. Dzięki temu Hewelion będzie witał mieszkańców Gdańska i turystów korzystających z atrakcji Centrum Hewelianum.

 

Upominek za zdjęcie!

Z okazji odsłonięcia kolejnej rzeźby lwa, Gdańska Organizacja Turystyczna przygotowała konkurs. Pierwszych 50 osób, które w dniach 1-3 lipca zrobią Hewelionowi zdjęcie i opublikują je z #Hewelion oraz #visitgdansk w mediach społecznościowych (Instagram, Facebook, Twitter) otrzymają w prezencie drobny upominek – kubek z wizerunkiem lewka! W przypadku tzw. selfie z lwem, organizatorzy przygotowali dodatkową, słodką niespodziankę.

 

Podążaj śladami Heweliona

Wartością dodaną szlaku turystycznego Gdańskiego Lwa Heweliona jest bezpłatna aplikacja mobilna iLeo. Pobierając ją na jeden z dwóch systemów operacyjnych (iOS lub Android) i włączając funkcję Bluetooth w telefonie, użytkownik otrzymuje informacje od małego lwa. Jak to możliwe? Po zbliżeniu do każdej z rzeźb Heweliona, na ekranie telefonu wyświetla się komunikat w formie tekstu oraz pliku audio, poprzez które lew opowiada historię danego miejsca. Narracja prowadzona jest w taki sposób, by najmłodsi odbiorcy zdobyli jak najwięcej cennych informacji o Gdańsku.

 

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:na dworzena powietrzu

Zobacz także