Nowy cykl warsztatów dla dzieci w Nowym Teatrze

Nowy Teatr w Warszawie mapa

sobota 13.08.2016

Ptaszek

Czy sójka leci za morze? Gdzie mieszkają samotne pszczoły? Jak obserwować ptaki? Przez całe lato zapraszamy do Nowego Teatru na warsztaty przyrodnicze dla dzieci.

Będziemy się zastanawiać, jak wygląda świat oczami ptaków. Co sprawia, że unoszą się w powietrzu? Dlaczego niektóre szybują, a inne szybko uderzają skrzydłami? Poszukamy miejsc, w których się kryją i zakładają gniazda. Porozmawiamy, jak możemy pomagać ptakom na co dzień.

Spojrzymy też uważnie pod nogi i dowiemy się, kim jest turkuć podjadek, ile nóg ma stonoga, na kogo czyha wij i co tak naprawdę pod ziemią robi dżdżownica. Zrobimy prosty domek dla samotnych pszczół, spróbujemy złapać owady, żeby potem przyjrzeć im się z bliska i zachwycić się różnorodnością barw i kształtów. Porozmawiamy o tym, jak pszczoły radzą sobie w mieście oraz do czego służą „hotele dla owadów”.

W trakcie spacerów po okolicznych parkach przyjrzymy się roślinom, które w nich rosną. Poszukamy różnych kwiatów, nasion, owoców, porozmawiamy o ich funkcjach i roli w ekosystemie miasta. Oddamy głos dzieciom, żeby opowiedziały jak widzą przyrodę wokół siebie, co w niej lubią, jak wykorzystują, co jedzą i skąd to jest.

Prowadzenie: Magdalena Siemaszko, Stanisław Łubieński, Igor Siedlecki

Warsztaty będą odbywać się w każdą sobotę w Nowym Teatrze, przeznaczone są dla dzieci 5+,
Wstęp: 10 zł
Obowiązują zapisy warsztaty@nowyteatr.org

Ptaki, krzaki i robaki, czyli o przyrodzie miasta

Harmonogram:

13 sierpnia: „Czy sójka leci za morze?”

20 i 27 sierpnia: „Jak przyjrzeć się biegaczom i jak schwytać motyla? Czyli o metodach łapania owadów w terenie.”

Nowy Teatr w Warszawie repertuar dla dzieci i rodziców

Nowy Teatr w Warszawie

Nowy Teatr jest miejscem artystycznego poszerzenia pola walki. Odpowiednie połączenie prezentacji, dyskusji, wykładów, działań edukacyjnych i poszukiwań warsztatowych dostępnych dla szerokiej publiczności powoduje, że lepiej …

ul. Madalińskiego 10/16, Warszawa