Nowości komiksowe Klubu Świata Komiksu Egmont Polska

środa 13.07.2016 do czwartek 28.07.2016

Calvin i Hobbes komiks wydawnictwa Egmont

Komisowe nowości! „Calvin i Hobbes” (tom 10) to kolejny humorystyczny album o przygodach siedmiolatka Calvina i jego pluszowego przyjaciela – tygrysa Hobbesa. „Wszystko gra” czyli czwarty tom serii familijnej o perypetiach dwóch sióstr: nastoletniej Wendy i o kilka lat młodszej Marine.

Wszędzie leżą skarby, tom 10
Scenariusz: Bill Watterson
Rysunki: Bill Watterson
Przekład: Piotr W. Cholewa
Oprawa:  miękka ze skrzydełkami
Objętość: 176 stron
Format: 215×165
Cena: 29,99
Język oryginału: angielski
Seria: Calvin i Hobbes
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: humorystyczna

Czy skarby naprawdę mogą być wszędzie? Cóż, nawet przekopując własny ogródek, można dojść do wniosku, że ich nie ma… Ale za to jakże drogocenne mogą być przygody przeżywane z ludźmi, z którymi spotyka się na co dzień! Oczywiście największym skarbem jest sam tygrys Hobbes, który w różny, czasem drastyczny sposób ukazuje ci, że życie to nie bajka. Mama żąda, abyś się mył, nie rozrabiał i sprzątał po sobie. Przepracowany tata zbywa twoje prośby o wyższe kieszonkowe wymijającymi odpowiedziami. Nauczycielka brutalnie sprowadza cię na ziemię, kiedy akurat w marzeniach jesteś kosmicznym odkrywcą Spiffem. Nawet Zuzia z sąsiedztwa potrafi tak dołożyć śnieżką, że odechciewa się zabawy! I gdzie w tym wszystkim skarby?

Więcej informacji na stronie Wydawnictwa Egmont.

siters komiks wydawnictwa EgmontWszystko gra, tom 4
Scenariusz: Christophe  Cazenove, William Maury
Rysunki: William Maury
Przekład: Maria Mosiewicz
Oprawa:  miękka ze skrzydełkami
Objętość: 48 stron
Format: 215×290
Seria: Sisters
Kategoria: komiks europejski

Życie jest pełne radości i zabaw, ale także niespodzianek – czasem mało przyjemnych. Zimą można walczyć na śnieżki i próbować lepić bałwany, natomiast gdy nadchodzi wiosna – snuje się marzenia o zawodzie dziennikarki lub o randkach z ukochanym. W lecie wyjeżdża się na wakacje, uprawia rozmaite sporty i zbiera piękne kamienie, a jesienią – kupuje modne ubrania oraz gra w quizy.
I właśnie takie życie uwielbiają dziewczynki. Wprawdzie bolą je brzuchy, gdy myślą o szkole, no i co jakiś czas muszą sobie nawzajem zdrowo dopiec, ale poza tym wszystko gra!

Jednostronicowe historie o dwóch siostrach są tworzone przez scenarzystę Christophe’a Cazenove’a (autora tekstów do niemal 40 humorystycznych serii dla dzieci i dorosłych) oraz scenarzystę i rysownika Williama Maury’ego, który oprócz Sisters zajmuje się kolorowaniem plansz do kilku innych cykli.

Więcej informacji na stronie Wydawnictwa Egmont.

Logo wydawnictwo egmont

Wydawnictwo Egmont Polska Sp. z o. o.

Egmont jest Skandynawską Grupą Medialną, powstałą w 1878 roku. Obecnie działa w ponad 20 krajach świata. Polski oddział wydawnictwa powstał w 1990 roku. Pierwszą jego publikacją był komiks ze słynnym Kaczorem Donaldem. Obecnie Egmont jest …

ul. Dzielna 60

poczta@egmont.pl