UD

Noworoczne morsowanie w gdańskim Jelitkowie

Plaża w Gdańsku – Jelitkowie, wejście 72 lub 73
🗺 mapa
📅 wtorek 01.01.2019
bezpłatne
Noworoczne morsowanie w gdańskim Jelitkowie

Już po raz 44 gdańszczanie wezmą udział w noworocznym morsowaniu na plaży w Jelitkowie. Jak co roku w blisko dwugodzinnym wydarzeniu weźmie udział ponad 100 osób. Imprezę otworzy Z-ca Prezydenta ds. polityki gospodarczej Aleksandra Dulkiewicz, a w lodowatej kąpieli morsom towarzyszyć będzie Z-ca Prezydenta ds. polityki komunalnej Piotr Grzelak.

– Jak co roku na plaży pojawią się nie tylko gdańszczanie, ale i osoby, które na tę imprezę przyjadą specjalnie z innych miast, a także takie, które nigdy wcześniej jeszcze nie morsowały – mówi honorowy prezes Gdańskiego Klubu Morsów, Lech Szymaniuk.

W programie imprezy znajdzie się między innymi chrzest na morsa, wybór najoryginalniejszego przebrania uczestników noworocznej kąpieli, przyznanie tytułu Super Morsa, oraz oczywiście gwóźdź programu, czyli zanurzenie się w lodowatej wodzie i poprzedzająca je rozgrzewka.

– To niesamowite uczucie, gdy rozgrzane ciało zanurza się w wodzie, która ma temperaturę około 4 stopni, bo taka jest obecnie w Zatoce. Kiedy wchodzi się do niej po raz pierwszy, woda szczypie. Za drugim razem już niemal parzy, w ogóle nie czuje się zimna. Czuć euforię, organizm odpoczywa, szczególnie polecam osobom, które pracują umysłowo, bo wspaniale odświeża całe ciało, nie wspominając już nawet o innych, pozytywnych, potwierdzonych naukowo aspektach morsowania – podkreśla główny organizator wydarzenia.

Noworoczne morsowanie rozpocznie się 1 stycznia 2019 roku o godzinie 13 na plaży w Jelitkowie, na wysokości kultowej „Parkowej”, wejście numer 72 lub 73. Impreza potrwa około dwóch godzin.

Harmonogram imprezy:
13:00 Przywitanie uczestników
13:05 Wybór najciekawszego przebrania
13:10 Chrzest Morsa
13:15 Nadanie tytułu Super Morsa
13:20 Rozgrzewka
13:25 Wspólne zdjęcie uczestników imprezy
13:30 Kąpiel noworoczna
13:45 Ognisko

Powitanie Nowego Roku
Termin: 1 stycznia 2019 roku, godzina 13:00

215 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent