Nowohuckie Centrum Kultury dla dzieci we wrześniu

Nowohuckie Centrum Kultury mapa

sobota 07.09.2019 do niedziela 22.09.2019

Wrzesień w NCK

Wrzesień w Nowohuckim Centrum Kultury rozpoczniemy narodowym czytaniem nowel polskich. Dodatkowo proponujemy sceniczną wersję znanej i lubianej bajki dla dzieci i Kombinat Kultury czyli dzień otwarty NCK. To oczywiście tylko wybrane propozycje na najbliższy miesiąc. Zapraszamy – Kraków, aleja Jana Pawła II 232.

7 września (sobota), g.11.00, Scena plenerowa NCK 

NARODOWE CZYTANIE NOWEL POLSKICH

Ogólnopolska akcja publicznego czytania wybitnych polskich dzieł literackich pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Akcja, mająca na celu propagowanie polskiej literatury, została zainicjowana osiem lat temu wspólną lekturą Pana  Tadeusza Adama Mickiewicza. Podczas kolejnych edycji czytano Trylogię Henryka Sienkiewicza, Lalkę Bolesława Prusa, Quo vadis Henryka Sienkiewicza, Wesele Stanisława Wyspiańskiego i „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. W tym roku przyszła kolej na nowele polskie, których wspólnym mianownikiem jest polskość w połączeniu z treściami uniwersalnymi, refleksją nad człowiekiem i społeczeństwem.
wstęp wolny

 

21 września (sobota), g. 11.00-19.00

KOMBINAT KULTURY – dzień otwarty NCK 
wstęp wolny

U progu nowego sezonu 2019/2020 pragniemy umożliwić wszystkim zainteresowanym zapoznanie się z naszą ofertą programową oraz pomysłami na kulturę, sztukę, sport i rekreację. Dni otwarte NCK to wielobarwny festiwal działań artystycznych i możliwość podglądnięcia od kuchni tego, jak pracujemy. Każdy, bez względu na wiek, będzie mógł spróbować własnych sił w zajęciach tanecznych, warsztatach teatralnych, plastycznych, fotograficznych, językowych, ceramicznych, muzycznych, rekreacyjnych i sportowych.
Udział we wszystkich zajęciach Kombinatu Kultury jest bezpłatny!

 

22 września (niedziela), g.11.00 i 16.00, Scena NCK
„ŚWINKA PEPPA – WIELKA NIESPODZIANKA” – spektakl dla dzieci
Najpopularniejsza świnka na świecie schodzi z ekranów żeby na żywo spotkać się z widzami!
Wśród piosenek, tańców i wspólnej zabawy dzieci będą świętować urodziny Peppy, pobawią się z nią w chowanego, a także przeżyją tytułową – Wielką Niespodziankę!

spektakl dla dzieci w wieku 2-6 lat.
czas trwania: 60 minut + przerwa
bilety: 55/65 zł

A JUŻ W PAŹDZIERNIKU:

9 października (środa), g. 10.30, Scena NCK
SZEWCZYK DRATEWKA
Teatr Zagłębia – Sosnowiec
bilety – 25 zł

Sztuka Marii Kownackiej należy do klasyki polskiej literatury dla dzieci. Śliczna królewna zostaje porwana i uwięziona przez smoka. Zrozpaczony król wysyła jej na ratunek swoich rycerzy, nie starcza im jednak odwagi, by zmierzyć się z okrutną bestią i wracają okryci hańbą. Tymczasem w zamku pojawia się dzielny szewczyk – Dratewka, który podejmie próbę oswobodzenia królewny. Jednak zanim przystąpi do dzieła, będzie musiał zjednać sobie tajemniczego, czarnego kota i Babę Jagę.
czas trwania: 50 min. (bez przerwy)

  

12 października (sobota), g. 12.00-13.00
NOWOHUCKI UNIWERSYTET DZIECI – Wydział Turystyki
Morskie opowieści
bilety – 30 zł

Na pierwszych warsztatach w sezonie 2019/2020 dzieci będą mieć okazję:

  • poznać mieszkańców mórz i oceanów
  • dotknąć koralowców, rozgwiazd, gąbek i skorupek żółwi morskich;
  • przymierzyć kostium nurka i popatrzeć przez nurkowe okulary;
  • nadać sygnał SOS alfabetem Morse’a;
  • potrzymać kolczastą rybę rozdymkę;
  • pobawić się w przeciąganie liny i nauczyć kilku węzłów żeglarskich.

W trakcie warsztatu poprzez zabawy, rekwizyty i zdjęcia, dzieci znajdują odpowiedzi na nurtujące je pytania i poszerzają swoją wiedzę. Szczególną atrakcją zajęć jest mierzenie kostiumów nurkowych oraz test odwagi – zmierzenie się w cztery oczy z kolczastą rybą rozdymką i zębem rekina.
Podczas zajęć Wydziału Turystyki dzieci mają okazję poznać nowe kultury i nieznane miejsca. Prowadzący zajęcia podróżnicy nie tylko opowiadają o swoich wędrówkach, ale także aktywnie włączają dzieci do udziału – uczestnicy mogą przymierzyć regionalne stroje, zagrać na instrumentach, zobaczyć jak wyglądają tradycyjne pamiątki czy przedmioty codziennego użytku.

 

16 października (środa), g. 10.00 , Scena NCK
DZIECI Z BULLERBYN
Teatr Miejski – Gliwice
bilety – 25 zł

Adaptacja znakomitej powieści Astrid Lindgren, cieszącej się niesłabnącym powodzeniem i sympatią zarówno dzieci, jak i rodziców. Ukłon w stronę wyobraźni i hołd dla dziecięcej, niczym nieskrępowanej wiary w siłę przyjaźni i uśmiechu. Bogaty świat zabaw, radości, smutków, pierwszych obowiązków i rodzinnych rytuałów jest idealnym punktem wyjścia do gry teatralną formą.
czas trwania: 70 min. (bez przerwy)

 

23 października (środa), g. 10.00, sala 009
KLUB SUPER MAMA
„Jak poprawić odporność małych dzieci w okresie jesienno-zimowym”
Spotkanie z dietetyczką Aleksandrą Matląg
bilety -1 zł

Choć oficjalne sezon kulturalny 2019/2020 otworzymy 21 września – KOMBINATEM KULTURY – zapisy na zajęcia rozpoczynamy wcześniej: 2 września 2019 r. 

Szczegóły: www.nck.krakow.pl

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Nowohuckie Centrum Kultury dla dzieci we wrześniu

Nowohuckie Centrum Kultury

Nowohuckie Centrum Kultury to instytucja, która od ponad trzydziestu lat nakręca kulturę w Krakowie. Rok w rok odbywa się w nim półtora tysiąca przedstawień, festiwali, wystaw, wykładów i konferencji - dla trzystu tysięcy ludzi.  …

Więcej

Adres:

Aleja Jana Pawła II 232
Nowa Huta
31-913 Kraków


Kontakt:

(012) 644 02 66
nck@nck.krakow.pl
http://www.nck.krakow.pl
facebook

Zobacz także