Nowocześni artyści – mistrzowie zabawy! Warsztaty dla rodzin

Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza mapa

niedziela 05.04.2020

Nowocześni artyści – mistrzowie zabawy! Warsztaty dla rodzin

Warsztaty dla rodzin z dziećmi 8-12 lat organizowane w ramach wystawy „August Zamoyski. Myśleć w kamieniu” w Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie.

Artyści wiedzieli jak się bawić! Będziemy podróżować przez wystawę razem z Augustem Zamoyskim, śledząc trasę jego włóczęgi.

Dowiemy się  jak funkcjonowały nowoczesne ugrupowania artystyczne w międzywojennej Polsce: poznamy przyjaciół Augusta Zamoyskiego i dowiemy się, jak kiedyś artyści bawili się w Zakopanem. Zobaczymy wyniki ich artystycznej współpracy, obejrzymy filmy i czasopisma tworzone przez awangardowych artystów, a potem sami pokażemy, że też potrafimy się artystycznie zabawić!

Stworzymy pocztówki w technice kolażu o jednym z miejsc odwiedzonych przez Zamoyskiego oraz napiszemy tekst pozdrowienia w formie wiersza lub zagadki. Później zamienimy się w artystów i wspólnie zaprojektujemy czasopismo na wybrany temat. Oryginał zostanie w archiwum Muzeum Literatury, a uczestnicy otrzymają jego kopie!

data: niedziela, 5 kwietnia 2020, godz. 12:30-14:00

miejsce: siedziba główna Muzeum Literatury w Warszawie, Rynek Starego Miasta 20

prowadzenie: Rita Twardziak (edukatorka Muzeum Narodowego w Warszawie)

Wstęp bezpłatny.

Obowiązują zapisy: warsztatyrodzinne@muzeumliteratury.pl

W temacie wiadomości prosimy wpisać datę oraz tytuł warsztatów.

Liczba miejsc: 20

______

Warsztaty rodzinne organizowane we współpracy z Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego Królikarnia, oddziałem Muzeum Narodowego w Warszawie.

***

Warsztat w ramach cyklu zajęć „Śladami Augusta Zamoyskiego”. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na dwa cykle warsztatów twórczych połączonych ze zwiedzaniem wystawy – jeden przeznaczony dla dzieci młodszych (4-7 lat), a drugi dla starszych (7-12 lat) – podczas których odkryjemy tajemnice życia i twórczości wybitnego rzeźbiarza Augusta Zamoyskiego. Zajęcia będą odbywać się w pierwszą (dla dzieci starszych) i ostatnią (dla dzieci młodszych) niedzielę miesiąca od 2 lutego do 17 maja.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
muzeum-literatury-im-a-mickiewicza-warszawa warsztaty dla dzieci i rodziców, spotkania, literatura, ksiązki dla dzieci.

Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza

Celem i zadaniem Muzeum Literatury jest wszechstronne zainteresowanie się i otoczenie opieką spuścizn i pamiątek związanych z literaturą polską, jej twórcami, a także szeroko pojętym życiem literackim w Polsce w sensie terytorialnym i historycznym. Oddziały Muzeum: Oddziały W …

Więcej

Adres:

Rynek Starego Miasta 20,
00-272 Warszawa


Kontakt:

22 831 40 61 (centrala)22 831
sekretariat@muzeumliteratury.pl
http://www.muzeumliteratury.pl
facebook

Nowocześni artyści – mistrzowie zabawy! Warsztaty dla rodzin