Nocne wojaże po muzeach. Europejska Noc Muzeów po raz 14sty na Pomorzu

📅 poniedziałek 08.04.2019 do niedziela 21.04.2019
Nocne wojaże po muzeach. Europejska Noc Muzeów po raz 14sty na Pomorzu

Europejska Noc Muzeów w tym roku przypada na 18/19 maja 2019. Muzea, galerie i instytucje kultury po raz 14sty przygotowały różnorodne niespodzianki i atrakcje dla wszystkich odwiedzających. Instytucje otwarte będą w godzinach 19:00-1:00.

Warsztaty, wystawy, pokazy, koncerty, pokazy filmowe, gry i zabawy to tylko wybrane elementy, w których będzie można aktywnie uczestniczyć. Gdańsk, Gdynia, Sopot, Tczew, Żukowo, Kartuzy, Będomin, Waplewo Wielkie i Hel to miasta, które wezmą udział i przygotują wyjątkową ofertę dla nocnych odwiedzających. Każdy z pewnością wybierze coś dla siebie, bo do tej pory zgłosiło się aż 40 muzeów i instytucji kultury.

Wstęp jest wolny lub za symboliczną złotówkę!

2019 rok obfituje w ważne dla historii Polski rocznice. To właśnie w tym roku przypada 100. rocznica pierwszych powszechnych wyborów parlamentarnych, 80. Rocznica wybuchu II wojny światowej,30-lecie wyborów 4. czerwca oraz 15-lecie przystąpienia do Unii Europejskiej. Specjalnie przygotowane na tę okazję atrakcyjne formuły, uczczą te szczególne daty oraz wzbogacą i urozmaicą ofertę Nocy Muzeów.

Tegorocznymi organizatorami są: Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku, Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia w Gdańsku, Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku, Fundacja Harcerstwa CWM ZHP, Gdańska Galeria Miejska, Hevelianum, Instytut Kultury Miejskiej, Muzeum Archeologiczne w Gdańsku, Muzeum Gdańska, Muzeum Kaszubskie Kartuzy, Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni, Muzeum Miasta Gdyni, Muzeum Narodowe w Gdańsku, Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku, Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku, Ośrodek Kultury i Sportu w Żukowie, Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie, Politechnika Gdańska, Polska Akademia Nauk Biblioteka Gdańska, Polska Filharmonia Bałtycka, Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Gdańsku.

Szczegółowe informacje:

www.facebook.com/NocMuzeow3city