Nocne wojaże po muzeach. Europejska Noc Muzeów po raz 14sty na Pomorzu

poniedziałek 08.04.2019 do niedziela 21.04.2019

Nocne wojaże po muzeach. Europejska Noc Muzeów po raz 14sty na Pomorzu

Europejska Noc Muzeów w tym roku przypada na 18/19 maja 2019. Muzea, galerie i instytucje kultury po raz 14sty przygotowały różnorodne niespodzianki i atrakcje dla wszystkich odwiedzających. Instytucje otwarte będą w godzinach 19:00-1:00.

Warsztaty, wystawy, pokazy, koncerty, pokazy filmowe, gry i zabawy to tylko wybrane elementy, w których będzie można aktywnie uczestniczyć. Gdańsk, Gdynia, Sopot, Tczew, Żukowo, Kartuzy, Będomin, Waplewo Wielkie i Hel to miasta, które wezmą udział i przygotują wyjątkową ofertę dla nocnych odwiedzających. Każdy z pewnością wybierze coś dla siebie, bo do tej pory zgłosiło się aż 40 muzeów i instytucji kultury.

Wstęp jest wolny lub za symboliczną złotówkę!

2019 rok obfituje w ważne dla historii Polski rocznice. To właśnie w tym roku przypada 100. rocznica pierwszych powszechnych wyborów parlamentarnych, 80. Rocznica wybuchu II wojny światowej,30-lecie wyborów 4. czerwca oraz 15-lecie przystąpienia do Unii Europejskiej. Specjalnie przygotowane na tę okazję atrakcyjne formuły, uczczą te szczególne daty oraz wzbogacą i urozmaicą ofertę Nocy Muzeów.

Tegorocznymi organizatorami są: Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku, Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia w Gdańsku, Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku, Fundacja Harcerstwa CWM ZHP, Gdańska Galeria Miejska, Hevelianum, Instytut Kultury Miejskiej, Muzeum Archeologiczne w Gdańsku, Muzeum Gdańska, Muzeum Kaszubskie Kartuzy, Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni, Muzeum Miasta Gdyni, Muzeum Narodowe w Gdańsku, Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku, Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku, Ośrodek Kultury i Sportu w Żukowie, Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie, Politechnika Gdańska, Polska Akademia Nauk Biblioteka Gdańska, Polska Filharmonia Bałtycka, Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Gdańsku.

Szczegółowe informacje:

www.facebook.com/NocMuzeow3city