Noc Żywych Bębnów – koncert muzyki afrykańskiej w Wytwórni

30/35 zł
Noc żywych bębnów 2016 - koncert w klubie Wytwórnia
25.06.2016 godz. 19:30

Co roku Noc Żywych Bębnów, będącą jednocześnie urodzinami szkoły City Bum Bum, ogląda zapełniona do ostatniego miejsca widownia największego, łódzkiego klubu Wytwórnia. W tym roku obchodzimy 13. rocznicę istnienia; obecnością zaszczycą nas m.in.:

– Sidiki Dembele/Wybrzeże Kości Słoniowej. To mistrzowski, ale skromny djembefola mieszkający Wielkiej Brytanii, obecnie występujący w londyńskim Hamlecie dla Royal Shakespeare Company,

– Viktor Toth/Węgry – jeden z najbardziej ożywczych, inspirujących i wziętych Europejskich saksofonistów,

– Aminata Sanou/Burkina Faso, czarująca tancerka ceniona w całej Europie,

– Alseny Bangoura/Gwinea, tancerz, którego nieustannie chce się oglądać na scenie i w akcji na warsztatach tanecznych,

– Sana Camara/Gwinea, niesamowity djembefola, który porywa publiczność swoimi występami.

Poza nimi, tego wieczoru przez scenę przewinie się ponad 100 wykonawców: od adeptów naszej szkoły począwszy, przez zaproszone zespoły z kraju i z zagranicy, tancerki afro, chór gospel, po mistrzów world music i sztuki afrykańskiej.

Sam City Bum Bum to nie tylko szkoła – to również CBB Ensemble, dziesięcioosobowy zespół doświadczonych muzyków, którego muzyka to mariaż muzyki świata z jazzem. Podczas tegorocznej NŻB będzie mieć miejsce oficjalna premiera jego pierwszej, długogrającej płyty!

Jak zawsze, możecie się również spodziewać warsztatów gry na afrykańskich bębnach dla osób początkujących i zaawansowanych oraz tańca afro prowadzonych przez wybitnych mistrzów światowej klasy.

Tegoroczna Noc Żywych Bębnów będzie zarazem częścią corocznej prestiżowej imprezy Letnia Akademia Jazzu.

Bilety: 30 zł w przedsprzedaży, 35 zł w dniu koncertu

Do kupienia:

– w klubie Wytwórnia, ul. Łąkowa 29

– w City Bum Bum Studio, ul. Sienkiewicza 61 a (wejście z Pasażu Schillera)

– w klubie Lokal, ul. Sienkiewicza 61 a (wejście z Pasażu Schillera)

– przez Ekobilet