Noc w Muzeum w Bielsku-Białej

sobota 15.05.2010

Lata 20-ste, lata 30-ste niech tej nocy będą pretekstem to temat kolejnej „Nocy w Muzeum”, na którą zapraszamy 15 maja 2010 r. w godzinach 19.00 – 00.00.

Przed zamkiem "powitają" Państwa samochody z epoki. Będzie można się sfotografować w "towarzystwie" starego automobilu lub przejechać się nim odwiedzając Muzeum Motoryzacji.

W programie m.in.:

* wykłady – Bielskim szlakiem Jakuba Glasnera – Bielscy i Bialscy plastycy 20-lecia międzywojennego od A do Z oraz konkurs z nagrodami
* "sala kinowa" – Bielsko i Biała w okresie międzywojennym
* atelier fotograficzne z tamtych lat
* możliwość wykonania pamiątkowej fotografii "z kominiarzami"

Dla podkreślenia atmosfery będzie grał kwartet smyczkowy "AQuartet", który zaprezentuje polskie i zagraniczne standardy z lat międzywojennych. Przy okazji można będzie nauczyć się ówczesnych tańców.

Aby wczuć się w tę wspaniałą atmosferę zabawy i przenieść się, chociaż na chwilę w minione lata, proponujemy, aby odwiedzający nas goście wystąpili w kostiumach z epoki.

Wstęp: bilet normalny – 14 zł, bilet ulgowy – 7 zł.

{{moduly ntltresc}}

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Noc w Muzeum w Bielsku-Białej

Muzeum w Bielsku-Białej

Zamek książąt Sułkowskich jest najstarszą i największą zabytkową budowlą stojącą w centrum Bielska-Białej. Jego nazwa pochodzi od ostatnich właścicieli - książąt Sułkowskich. Obecnie zamek jest siedzibą założonego na początku XX wieku Muzeum w Bielsku-Białej. Ekspozycja stała …

Więcej

Adres:

ul. Wzgórze 16
43-300 Bielsko-Biała


Kontakt:

033 822 06 56
oswiata@muzeum.bielsko.pl
http://www.muzeum.bielsko.pl