Noc Tańca 2023

Plac Szczepański, Radio Kraków, CRICOTEKA, Teatr KTO
📅 sobota 03.06.2023
Noc Tańca - Poloneza czas zacząć!
Już piąty raz spotykamy się podczas Nocy Tańca, jednej z wielu czarownych Krakowskich Nocy organizowanych przez Urząd Miasta i krakowskie instytucje kultury. Przed Wami pokazy wielu gatunków tańca: historycznych, współczesnych, folkowych z różnych stron świata czy towarzyskich, a także spektakle, warsztaty i wieczorna potańcówka na placu Szczepańskim, organizowane przez Krakowskie Forum Kultury.

W programie pokazów na placu Szczepańskim znajdą się występy tanecznych zespołów dziecięcych, młodzieżowych i dorosłych, prezentujących różnorodne style i formy, reprezentujących instytucje, szkoły tańca oraz nieformalne grupy. Wśród występujących na scenie plenerowej m.in. Balet Dworski Cracovia Danza, Zespół Pieśni i Tańca „Słowianki”, Balet L’Art de la Danse i znana naszym bywalcom Krakowska Szkoła Flamenco „Almoraima”– Zespół Zabytkowy.

Plac Szczepański – wstęp wolny

• 15:30 – rozpoczęcie, Grupa tańca indyjskiego Natyalaya: bharatanatyam (antyczny taniec indyjski)
  • 16:05 – Centrum Sztuki Tańca Aneta Kita: „To ja człowiek” – fragment spektaklu tańca współczesnego
  • 16:30 – Stowarzyszenie Comhlan: tańce irlandzkie i szkockie
  • 16:55 – Krakowska grupa taneczna Kinkini: kathak (taniec indyjski)
  • 17:20 – Zespół Regionalny „Mogilanie” wraz z Kapelą Ludową „Mogilanie” i Młodzieżową Kapelą „Mogilanie”: koncert kapel, warsztaty krakowiaka, minipotańcówka
  • 18:05 – Agnieszka Jachym: „Głodni” – przedstawienie łączące grę aktorską z tańcem współczesnym
  • 18:30 – Krakowska Szkoła Flamenco „Almoraima” – Zespół Zabytkowy: program „El Camino”
  • 19:05 – Balet Dworski Cracovia Danza: walc, kotylion, polka, galop, kadryl, salonowy mazur i polonez
  • 19:40 – Krakowski Balet L’Art de la Danse: tańce klasyczny, współczesny i jazzowy
  • 20:15 – Fundacja Kultury, Muzyki i Tańców Swingowych KMiTa Swing: tańce swingowe (lindy hop, balboa, solo jazz)
  • 20:45 – Fundacja Kultury, Muzyki i Tańców Swingowych KMiTa Swing: potańcówka
  • 21:45 – zakończenie

Wydarzenie wzbogacają też pokazy w Radiu Kraków, Ośrodku Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora CRICOTEKA oraz Teatrze KTO.

Radio Kraków, Studio im. Romany Bobrowskiej – wejściówki rozdawane na antenie Radia Kraków, odbiór w recepcji od 30 maja
17:00 – Studio Ruchu Simple, szkoła partnerska Studia Baletowego Opery Krakowskiej: „Laboratorium tańca” – pokazy i warsztaty dla dzieci i młodzieży

CRICOTEKA – wejściówki do odbioru w muzeum od 30 maja
18:30 – Krakowski Teatr Tańca: spektakl inspirowany popularną japońską teatralną rewią żeńską Takarazuka

Teatr KTO – wejściówki do odbioru w teatrze od 30 maja
20:00 – Krakowski kolektyw tańca współczesnego: „Blisko Tańca” – wieczór tańca współczesnego i premiera spektaklu „Blisko, bliżej”

3 czerwca, sobota, 15:30-22:00
Plac Szczepański, Radio Kraków, CRICOTEKA, Teatr KTO

Szczegóły na stronie krakowskienoce.pl.