UD

Krakowska Noc Tańca

Plac Szczepański, Rynek Podgórski, Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki” oraz Nowohuckie Centrum Kultury
🗺 mapa
📅 sobota 08.06.2024
Krakowska Noc Tańca
Plenerowe pokazy na scenach w różnych punktach miasta, wydarzenia towarzyszące i warsztaty taneczne. 8 czerwca cały Kraków da się porwać do tańca za sprawą tegorocznej edycji Nocy Tańca.

Blisko 50 zespołów wystąpi podczas tegorocznej Nocy Tańca na czterech scenach plenerowych − na placu Szczepańskim, Rynku Podgórskim, przy Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki” oraz przy Nowohuckim Centrum Kultury.

Projekty taneczne w ramach tegorocznej Nocy Tańca będą realizowane dodatkowo w Ośrodku Kultury im. C.K. Norwida, Ośrodku Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka, Krakowskim Centrum Choreograficznym działającym w Nowohuckim Centrum Kultury, w Zajeździe Kościuszkowskim przy Dworku Białoprądnickim oraz w Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży.

Noc Tańca to okazja do poznania bogactwa sztuki tanecznej w jej najróżniejszych odsłonach. W programie jak co roku nie zabraknie tanecznych spektakli i performance’ów, pokazów baletowych, otwartych warsztatów, plenerowych wprawek swingowych i hip-hopowych układów tanecznych do przebojowych utworów, a także specjalnych propozycji dla mam z maluszkami.

Program Nocy Tańca 2024

A co czeka krakowian podczas tegorocznej Nocy Tańca? Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki na swojej scenie zaprezentuje m.in. pokazy tańca klasycznego, współczesnego, irlandzkiego, indyjskiego, bałkańskiego, hiszpańskiego. Dworek zaprasza również mamy na warsztaty tańca z dzieckiem – „Chuśtaniec”. A na zakończenie planuje potańcówkę folkową z muzyką na żywo z zespołem „Pieśniara”. W programie pieśni bałkańskie, polskie, muzyka świata oraz autorskie kompozycje inspirowane folkiem.

W programie przygotowanym przez Nowohuckie Centrum Kultury znalazły się m.in. prezentacje walca angielskiego, cza-czy, tańców klasycznych, funky i disco oraz występy Tanecznego Klubu Seniora. Na scenie nie zabraknie też pokazów w wykonaniu grup dziecięcych i młodzieżowych, w tym m.in. Dziecięcego Zespołu Góralskiego Mali Hamernicy, Zespołu Baletowego „Reverie”, Akademii Tańca Bajlandia, Grupy Baletowej Etiuda. Do tańca zaproszą także dziecięce grupy działające w Klubie „Kuźnia” Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida. Na finał NCK planuje widowisko taneczne na motywach „Upiora w Operze”.

Na scenie na Rynku Podgórskim zobaczymy m.in. spektakle teatralne z choreografiami tanecznymi, oraz pokazami tańców plebejskich, jazzowych, dworskich aż po taniec współczesny. Zwieńczeniem bogatego programu będzie występ Krakowskiego Baletu L’art de la Danse, prezentujący fragmenty premierowego spektaklu tanecznego „Cinema&Dance” zainspirowanego filmową muzyką i obrazami w wykonaniu tancerzy – uczniów Niepublicznej Krakowskiej Szkoły Sztuki Tańca L’Art de la Danse.

Na placu Szczepańskim będziemy mogli zobaczyć m.in. spektakle taneczne, wziąć udział w otwartych warsztatach, obejrzeć pokazy tańca indyjskiego, irlandzkiego oraz szkockiego. W programie także pokaz tańca nowoczesnego z elementami gimnastyki. Swoje umiejętności taneczne zaprezentuje Zespół Dziecięcy „Mali Krakowiacy” oraz Młodzieżowy Zespół Pieśni i Tańca „Krakowiacy”. Bogaty program uzupełni potańcówka z Sekcją Kultury, Muzyki i Tańców Swingowych „KMITA SWING”. W ramach wydarzenia odbędzie się też lekcja podstaw tańca swingowego wraz z pokazem tanecznym, występ Lindy Hop z elementami historycznego układu Solo Jazz − tańczony do utworu swingowego z lat 30. oraz potańcówka w klimacie lat 30. i 40. z DJ-em.

To tylko wybrane elementy tegorocznego programu Nocy Tańca. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny, ale na część z nich obowiązuje rezerwacja lub zapisy. Szczegóły na stronie: krakowskienoce.pl oraz na profilu Krakowskie Noce w serwisach Facebook oraz Instagram.

615 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent