Noc Tańca – spektakle Cracovia Danza

scena na Małym Rynku i Pałac Biskupa Erazma Ciołka
📅 niedziela 17.06.2018
16.06.2018, godz. 19.00 Gmach Główny Muzeum Narodowego w Krakowie

Podczas Nocy Tańca tancerze Baletu Cracovia Danza zaprezentują spektakl A l’Espagnol, przenoszący widzów do gorącej Hiszpanii sprzed wieków. Na przedstawienie składają się tańce popularne w XVIII i XIX wieku na dworach, salach balowych i scenach teatralnych nie tylko Półwyspu Iberyjskiego, ale i całej Europy.

Zobaczymy m.in. barokową Folie d’Espagne, tradycyjną Jotę, taniec wywodzący się Aragonii, ale do dziś popularny w całej Hiszpanii, czy Cachuchę – również tradycyjny taniec, tym razem pochodzący z Andaluzji, ale w baletowej wersji wybitnej XIX-wiecznej primabaleriny, Fanny Elsler. Nie zabraknie też Tańca Młynarza z baletu Trójgraniasty kapelusz Manuella de Falli czy najbardziej chyba znanej ze scen operowych świata Hiszpanki – Carmen.

Balet Cracovia Danza będzie jednak obecny w tym specjalnym dniu w zabytkowej przestrzeni miasta już popołudniu. Pomiędzy godziną 12.00 i 15.00, tancerze 3-krotnie zaprezentują program tańców renesansowych, zatytułowany Od pawany do gajardy w Pałacu Biskupa Erazma Ciołka. Tym samym jednego dnia będzie można podziwiać szeroki wachlarz możliwości artystów, którzy wystąpią w programach skomponowanych w różnych stylach, prezentując tańce z różnych epok, od renesansu po XIX wiek. Na wszystkie pokazy wstęp jest wolny.

17.06.2018

A l’Espagnol
godz. 19.30, scena na Małym Rynku

Od Pawany do gajardy