Noc Świętojańska na Zamku

Centrum Kultury ZAMEK we Wrocławiu mapa

sobota 25.06.2016

Warsztaty tworzenia wianków świętojańskich

Wioska słowiańska z atrakcjami dla dzieci, świętojański jarmark i świętojańska parada, warsztaty artystyczne, tańce w kręgu przy ognisku, puszczanie wianków w nurt Bystrzycy

oraz koncerty zespołów grających różne odmiany nurtów etno – tak w tym roku będzie wyglądała Noc Świętojańska organizowana przez Centrum Kultury „ZAMEK”. Na wydarzenia organizatorzy zapraszają w sobotę 25 czerwca w godz. 12:00 – 22:00,  impreza odbywa się w ramach Święta Wrocławia, na wszystkie punkty programu wstęp wolny.

25 czerwca godz. 12:00 – 22:00
Noc Świętojańska
wstęp wolny

Noc Świętojańska Wrocław

JARMARK, STAROSŁOWIAŃSKIE RYTUAŁY

Leśnicka Noc Świętojańska zbudowana jest w oparciu o słowiańską mitologię. Ma charakter pikniku rodzinnego, który odbywa się w najbliższym otoczeniu Zamku: na tarasach, w amfiteatrze i parku krajobrazowym. Żelaznymi punktami programu są warsztaty plecenia wianków świętojańskich, które zgodnie z tradycją po zmierzchu są rzucane w nurt przepływającej przez Leśnicę rzeki Bystrzycy. Świętojańskie ognisko zapłonie już o godz. 15:00 i będzie się palić przez cały czas trwania imprezy do późnych godzin wieczornych wyznaczając centralny punkt Nocy Świętojańskiej. Wokół ogniska odbywać się będą rytualne tańce w kręgu oraz korowody całuśne.

Pełna tajemnic Wioska Słowiańska będzie okazją do spotkania prawdziwych rzemieślników przy pracy, a każdy z nich chętnie przyjmie pomoc przy swoim warsztacie od zwiedzających. Spróbować będzie można podpłomyków od piekarza, u zielarki zasięgnąć magicznej porady, a u rybaka poznać tajniki wędzenia ryb. Dla najmłodszych przewidziane są warsztaty plastyczne, zaś całe rodziny zapraszamy do udziału w świętojańskich konkursach. Stałym elementem imprezy jest Jarmark Świętojański, gdzie można nabyć ekologiczne, regionalne produkty wytwarzane na skalę lokalną.

Szczególnie zachęcamy Was do odwiedzenia nas na rowerze – w tym roku specjalnie dla Was tworzymy Strefę Rowerową, w której nie tylko bezpiecznie zostawicie swój pojazd, ale także będziecie mogli bezpłatnie oznakować go u policji.

WIĘCEJ

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Centrum Kultury ZAMEK we Wrocławiu

Centrum Kultury ZAMEK we Wrocławiu

Centrum Kultury „ZAMEK" jest instytucją miejską, która oferuje przestrzeń do poszukiwania, odnajdywania i rozwijania swoich pasji, to miejsce spotkań i twórczej samorealizacji. Nasza siedziba mieści się w wyjątkowym obiekcie: zabytkowym pałacu o barokowej bryle i …

Więcej

Adres:

pl. Świętojański 1, WrocławKontakt:

(71) 349 32 81
centrum@zamek.wroclaw.pl
http://www.zamek.wroclaw.pl
facebook

ZOBACZ TAKŻE:na powietrzuwróżby

Boże Narodzenie z 5.10.15.

Zobacz także