Noc pod spadającymi gwiazdami

Łódź, Park Źródliska mapa

piątek 12.08.2016

bezpłatne

Noc spadających gwiazd w Łodzi 2016

Zapraszamy na cały wieczór z obserwacjami nieba pełnego Perseidów, znanych powszechnie jako spadające gwiazdy – impreza odbędzie się po raz kolejny w Parku Źródliska!

Program wydarzenia
20:00 „Dzieci Pana Astronoma” – czyli czytanie w Tubajce.
Dla najmłodszych gości wydarzenia przygotowano głośne czytanie znanej książki Wandy Chotomskiej pt. „Dzieci Pana Astronoma” z animowaną prezentacją ilustracji (pochodzą one z edycji opublikowanej nakładem łódzkiego wydawnictwa Literatura)
 
21:00 
• Powitanie gości, przedstawienie planu wydarzenia i historii związanej z Parkiem Źródliska,
• Plenerowy seans filmowy: NCKF przedstawia „Edward Nożycoręki” (reż. Tim Burton, scenografia: Bo Welch) Tim Burton zaczynał swoją przygodę z filmem od krótkich animacji, gdzie sam mógł konstruować światy, które narodziły się w jego głowie. Gdy jednak zainteresował się filmami fabularnymi, potrzebował już do zrealizowania swoich wizji pomocy uzdolnionych scenografów. W „Edwardzie Nożycorękim” Bo Welch musiał zbudować typowy dla Burtona świat kontrastów – rozpięty między świadomym kiczem a gotyckimi inspiracjami.
Seans odbędzie się w ramach Letniego Festiwalu Filmowego Polówka.
22:30 
Prezenterzy z Planetarium EC1 opowiedzą o wszechświecie i o tym co dzieje się na letnim niebie, wyjaśnią jak obserwować niebo, aby dostrzec Perseidy i opowiedzą o tym, skąd się biorą meteory.
23:00 – 1:00 
Obserwacja nieba pod kierunkiem pracowników merytorycznych Planetarium, którzy będą udzielać wskazówek, informacji i odpowiadać na ewentualne pytania.
 
1:00 -1:30 
Zakończenie, pożegnanie uczestników
W przerwach pomiędzy każdym wystąpieniem będą zadawane pytania dotyczące kosmosu, poprawne odpowiedzi zostaną nagrodzone (małe poczęstunki w Tubajce, koszulki EC1 Energia Wiedzy, nieMapy)
Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:festyn, piknikfilm
Noc pod spadającymi gwiazdami