Noc Nadodrza w CRZ Krzywy Komin

CRZ Krzywy Komin, ul. Dubois 33-35a, Wrocław mapa

piątek 17.09.2021 do sobota 18.09.2021

Noc Nadodrza w CRZ Krzywy Komin

Zapraszamy na kolejną odsłonę Nocy Nadodrza! To niepowtarzalna okazja, by poznać bliżej CRZ Krzywy Komin i skorzystać z bezpłatnych wydarzeń. Będzie radośnie, pozytywnie i jak zwykle artystycznie! W programie – kreatywne zajęcia dla dzieci, warsztaty rzemieślnicze, roślinne oraz wernisaż wystawy plakatów Jana Jerzmańskiego. Zapowiada się weekend pełen wrażeń!

Obchody święta Nadodrza rozpoczynamy z lekkim wyprzedzeniem już w piątek – 17 września – trzydniowymi warsztatami rzemieślniczymi – Renowacja czy upcycling? Nowe życie mebla. Podczas warsztatów będziemy poszukiwać pomysłów na wykorzystanie starych okien. Przed nami praca i przyjemność – czyszczenie, szlifowanie, zdzierania starych warstw, malowanie i tworzenie! Za każdym razem efekt jest zaskakujący.

W sobotę – 18 września po świecie zielonych dekoracji oprowadzi was Agata Łoś – pasjonatka domowych dżungli, wirtuozka układania i sadzenia kwiatów. Na warsztatach opowie jak hodować rośliny bez doniczek, jak zrobić i pielęgnować kokedamę. Zielone kule zawisną w holu w Krzywym Kominie wypełniając przestrzeń dobrą energią.

W naszym programie nie mogło zabraknąć atrakcji dla najmłodszych. Dzieciaki, w Artystyczną Noc Nadodrza zabieramy was na Księżyc! Podczas warsztatów wykonamy księżycowe dekoracje na bazie drewnianej obręczy. Nasze księżyce będziemy przeplatać złocistymi sznurkami, tasiemkami i koronkami. Posypiemy je też kosmicznym pyłem, by nadać im mocy i blasku!

Małych miłośników międzygalaktycznych podróży zapraszamy również na warsztaty tworzenia zegarów ściennych. Odległe planety, gwiazdy i galaktyki potraktujemy jako inspirację do zaprojektowania tarczy zegara. Co więcej czeka nas wymyślanie nowych konstelacji, eksperymentowanie z kolorami i ostatecznie montaż cyferek i wskazówek. My już odliczamy minuty do spotkania!

Finałowym punktem wieczoru będzie wernisaż wernisaż wystawy Jana Jerzmańskiego –Miasto. Z widokiem na wrocławską architekturę. Motywem przewodnim wystawy jest plakat architektoniczny rzetelnie odzwierciedlający wrocławskie obiekty z okresów historycznych.  W swojej twórczości artysta łączy wiedzę projektową, znajomość architektury i pasję do odkrywania wrocławskich miejscówek.

Koniecznie zarezerwujcie sobie czas, zabierzcie rodzinę, przyjaciół, znajomych i bawcie się razem z nami!

Na warsztaty obowiązują zapisy. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie:

https://www.krzywykomin.pl/wydarzenia/muzyczna-noc-nadodrza-2/

Miejsce: CRZ Krzywy Komin, ul. Dubois 33-35 a Wrocław

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie